Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paroubek znovu bilancuje: Za prohru prý mohou i penzijní fondy

Česko

  14:12
PRAHA - Jiřímu Paroubkovi to nedá. Znovu rozebírá, kdo může za prohru ČSSD ve volbách, tentokrát na svém blogu. Již tradičně svaluje vinu na 'pravicová média', kvůli kterým se strana ocitla pod 'brutálním nátlakem'. Více se ale věnuje lobby penzijních fondů. Ty mají podle něho neomezené zdroje a pomáhaly ODS, TOP 09 a Věcem veřejným.

Jiří Paroubek rezignoval na post předsedy ČSSD. foto:  František Vlček, Lidové noviny

"Myslím, že jedním z důvodů galvanizace M. Zemana před volbami, majícím za cíl oslabení volebního výsledku ČSSD, byl právě zájem soukromých penzijních fondů na ustavení vlády pravice ochotné provést důchodovou reformu podle představ těchto fondů," píše Jiří Paroubek na svém internetovém blogu.

ČTĚTE VÍCE:

Zemanovce, stranu Miloše Zemana, řeší Paroubek i dále. Zemanovci podle něho nepředstírali, že jedním z nejbližších spolupracovníků Zemana je Jiří Rusnok, který je prezident Asociace penzijních fondů ČR. "Ten, jako jasný lobbista penzijních fondů, sehrál smutnou úlohu v Bezděkově komisi II. utvořené ministrem Janotou. Možná, že právě v tom je také možné spatřit jeden z důvodů, proč Zemanova mimoparlamentní strana měla ve volební kampani k dispozici desítky milionů korun," píše Paroubek.

ČTĚTE TAKÉ:

A penzista zapláče
Lidé, kteří půjdou do důchodu během nejbližších dvaceti let, budou podle Paroubka na důchodovou reformu 'jen platit a platit' a nebudou z ní mít žádný osobní prospěch. Penzijní fondy podle něho na volbách vydělaly. "A penzista může nad budoucím důchodem zaplakat," rozebírá Paroubek reformu.

Středeční příspěvek Jiřího Paroubka nemá zůstat jeho posledním bilančním textem. Bývalý předseda strany slibuje, že se příště bude věnovat dalším 'nátlakovým skupinám', finančním skupinám a farmaceutickým firmám.

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...