5. května 2019 16:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pervitin i extáze. Policie v průvodu za konopí zaznamenala přes sto přestupků spojených hlavně s držením drog

Stovky lidí se v Praze zapojily do průvodu za legalizaci konopí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stovky lidí se v Praze zapojily do průvodu za legalizaci konopí. | foto: ČTK

Praha I pervitin nebo desítky tablet extáze našli policisté u účastníků sobotního pražského pochodu za legalizaci marihuany. Zaznamenali více než sto přestupků, souvisejících především právě s držením nelegálních drog. Dva lidé byli kvůli drogám zadrženi. Na policejním webu to v neděli uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Do tradiční akce Million Marihuana March se v sobotu zapojily stovky hlavně mladých lidí. Na průvod dohlížely desítky policistů, kteří také prováděli namátkové kontroly účastníků akce. U části demonstrujících odhalili nejen marihuanu, jejíž legalizaci akce prosazuje, ale i tvrdé drogy.

„Zjistili a zadokumentovali přes 100 přestupků - ve valné většině přechovávání omamných a psychotropních látek, z nichž polovinu vyřešili příkazem na místě. Zajistili také přes 75 gramů marihuany, několik dávek pervitinu a 62 tablet extáze,“ popsal výsledky kontrol Rybanský. Dva z účastníků akce byli zadrženi pro podezření ze zločinů spojených s drogami.

ČTK