18. července 2019 11:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pět poškozených oken. Na vlak v Praze patrně někdo střílel, případ šetří kriminalisté

Kriminalisté zajišťují stopy po údajné střelba na vlak v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kriminalisté zajišťují stopy po údajné střelba na vlak v Praze. | foto: Týdeník policie

PRAHA Nepříliš obvyklé oznámení přijali ve středu večer policisté v hlavním městě. Krátce před osmou se na ně obrátili cestující příměstského vlaku směřujícího z pražského Masarykovo nádraží do středočeských Milovic s tím, že na soupravu patrně někdo střílel. Zdali šlo skutečně o rány ze střelné zbraně, policie zjišťuje.

K incidentu došlo na trati mezi Masarykovým nádražím a nádražím ve Vysočanech, kde souprava City Elephant posléze zůstal stát. Kriminalisté, kteří na místo dorazili, zjistili, že bylo poškozeno pět oken v prvním patře vlaku.

„Policisté v tuto chvíli zjišťují, co přesně poškození oken vlaku způsobilo a pátrají po dosud neznámém pachateli,“ informovala krajská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Podle svědectví, které získala redakce TN.cz, mělo jít skutečně o střelbu. Server se odkazoval na vyjádření ženy, která se bála o svého manžela. Údajně seděl nedaleko poškozeného okna a za jízdy slyšel ránu.

Odstavená vlaková souprava na pražském nádraží Vysočany, na níž údajně kdosi...
Poškozené okno příměstského vlaku, na nějž patrně kdosi mezi pražským...

Strážci zákona zároveň žádají cestující z osobní vlaku, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Stejně by měli učinit i svědci, kteří čin viděli, nebo si všimli něčeho podezřelého.

rsaRobert Sattler

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz