18. června 2017 7:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pieta za padlé parašutisty. Ceremoniálu se zúčastnil Sobotka i Bečvář

Premiér Bohuslav Sobotka (vpravo) 18. června v Praze na pietní vzpomínce při... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Premiér Bohuslav Sobotka (vpravo) 18. června v Praze na pietní vzpomínce při... | foto: ČTK

PRAHA V neděli dopoledne se v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2 odehraje tradiční uctění hrdinského boje československých parašutistů po úspěšném atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zúčastní se ho premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministr obrany Martin Stropnický (ANO), ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), první místopředsedkyně Senátu Miluše Horská (nestran.) a náčelník generálního štábu Josef Bečvář.

Od tragického střetu mezi parašutisty a příslušníky SS a gestapa v neděli uplynulo přesně 75 let. Pietní ceremoniál bude zahájen v 10:00 položením věnců k pamětní desce na zdi chrámu, následovat bude panychida věnovaná všem obětem tzv. heydrichiády. Pieta bude zakončena vzpomínkou u pamětní desky v kryptě chrámu. Přítomni budou členové obce legionářské v dobových britských uniformách a s historickými prapory.

Pietní vzpomínka při příležitosti 75. výročí boje a úmrtí československých...
Pietní události se zúčastnil premiér Bohuslav Sobotka i šéf KDU-ČSL Pavel...

Na Karlově náměstí pokračuje víkendový program, připomínající výročí operace Anthropoid. Na náměstí vyrostl dobový stanový tábor československých vojáků, na návštěvníky čekají dobové zbraně, vojenská technika i ukázky výcviku parašutistů včetně nácviku útoku na jedoucí automobil.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!