Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Počet případů covidu-19 v Česku přesáhl od začátku pandemie 17 tisíc, během úterý zatím přibylo 106 nakažených

Česko

  7:17aktualizováno  18:13
Praha - Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl 17 000. Po víkendovém poklesu se denní přírůstek znovu dostal přes dvě stovky, za pondělí přibylo 210 potvrzených případů a v úterý zatím 106 na celkových 17 114. Dál roste také počet aktuálně nemocných, kterých je nyní 4923, nejvíc od březnového začátku šíření koronavirové nákazy v zemi. Vyplývá to z aktuálních informací na webu ministerstva zdravotnictví. Předchozí hranici 16 000 nakažených překonala ČR ve čtvrtek 30. července.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: ČTK

S covidem-19 dosud zemřelo 383 lidí, ministerstvo vpodvečer aktualizovalo popůlnoční čísla, podle kterých bylo úmrtí 386. Vyléčilo se 11 808 lidí, aktuální podíl uzdravených tak zůstává na zhruba 70 procentech z nakažených. Pro odborníky je klíčové, že se výrazně nemění počet hospitalizovaných a těch, kteří vyžadují intenzivní péči. Podle posledních údajů se s koronavirem k pondělku v nemocnicích léčilo 123 pacientů, nedělní počet ministerstvo revidovalo na 118, když ještě ráno uvádělo 94. V těžkém stavu je podle posledních údajů 19 pacientů.

Pondělních 7235 testů na covid-19 je podobné množství jako ve všedních dnech v minulém týdnu. Z pondělních testovaných se nemoc prokázala u 2,9 procenta, v neděli to bylo podle aktualizovaných čísel 3,83 procenta.

Nejpostiženějším okresem nyní zůstává Frýdecko-Místecko, kde připadá na 100 000 obyvatel téměř 49 pozitivních případů za posledních sedm dní. Víc než čtyři desítky nových nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel má ještě Prachaticko, těsně pod 30 Táborsko. Nulový je tento údaj jen na Domažlicku a Jesenicku.

Ministerstvo zdravotnictví v pondělí poprvé představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle epidemické situace. Devět okresů spadá do prvního zeleného stupně - jsou to Praha, Brno a Ostrava, Praha-západ, Praha-východ, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlavsko a Prachaticko. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.

V zeleně označených regionech se sice vyskytují nové případy, nemoc se ale nešíří v komunitě. Tamní hygienické stanice mají podle pokynů ministerstva zvážit doporučení použití ochranných prostředků a dezinfekce, aktivovat informační linky, posílit odběrová místa a laboratoře; nemocnice mohou omezit návštěvy.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat