3. června 2013 15:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

OBRAZEM: Zatopená Praha z vrtulníku: kalná voda okupuje ulice i hřiště

Fotografie z policejního vrtulníku, který nad zaplavenými místy prolétal v pondělí dopoledne  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie z policejního vrtulníku, který nad zaplavenými místy prolétal v pondělí dopoledne | foto: Pavel Novák, ministerstvo vnitra

PRAHA Je to téměř jediný způsob, jak si udělat komplexní představu o síle letošních záplav. Teprve ze vzduchu je dobře vidět, jak rozsáhlé území voda okupuje v Praze a okolí. Snímky pořídil mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák při dopoledním "vrtulníkovém průzkumu".

Zatopené ulice, parky, hřiště. Z kalných jezer u Zbraslavi například vystupuje pouze Pražský okruh, závodiště v Chuchli zmizelo úplně - vidět je jen tribuna. Let předcházel zasedání Ústředního krizového štábu spolu s Ústřední povodňovou komisí v sídle Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru.

khuKarel Hrubeš

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.