Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policejní BMW v době nehody řídil policista, vyšetřila inspekce

Policie ČR vůz zapůjčila na půl roku společnost BMW - Invelt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR vůz zapůjčila na půl roku společnost BMW - Invelt. | foto: Týdeník policie

Generální inspekce bezpečnostních sborů potvrdila, že policejní BMW při nehodě z minulého týdne na Brněnsku opravdu řídil policista. Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš seděl na místě spolujezdce. Jeho přítomností ve voze nebyl podle vyšetřovatelů spáchán trestný čin.

O trestný čin by šlo pouze v případě, že by šéf hradního protokolu seděl za volantem jako řidič. K tomu totiž jako civilní osoba není oprávněn.

„Doposud zjištěné informace nenasvědčují podezření ze spáchání trestného činu příslušníky bezpečnostního sboru, proto tato část spisového materiálu byla postoupena na policejní prezidium příslušnému služebnímu funkcionáři k dalšímu opatření,“ uvedl server Novinky.cz sdělení mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Radky Sandorové.

Nyní bude nehodu šetřit vedení policejního prezidenta, pod kterého personálně i kázeňsky šéf jihomoravských policistů Leoš Tržil spadá. Právě Tržil údajnou spolujízdu Vladimíra Kruliše v BMW schválil.

BMW i8 je sportovním vozem, který kombinuje přeplňovaný zážehový tříválec 1,5...
Policii poskytla vůz do dočasného užívání společnost BMW Group ČR.

Za policistou ale stojí i policejní prezident Tomáš Tuhý. „Jestli tady máme návštěvu prezidenta a někdo je její součástí a domlouvá program s policií, není to standardní vztah. Bylo to součástí návštěvy prezidenta a Kruliš byl součástí doprovodu,“ uvedl už dříve v rozhovoru Tuhý. Podle něj jde o pouhou mediální kampaň.

„Jestli v rámci Dnů policie v Letňanech bude na místě BMW i3 - které samozřejmě není taková štika jako i8 - a pokud přijde otec s malým dítětem a ten chlapeček se bude chtít do toho auta posadit a na výstavišti s ním policisté mimo službu udělají okruh, přece je za to nebudu trestat,“ dodal Tuhý.

K nehodě policejního vozu BMW za čtyři miliony korun došlo na Brněnsku, vážně se při tom zranil policejní řidič a také zástupce šéfa protokolu Pražského hradu Vladimír Kruliš. Incident se odehrál při nedávné návštěvě prezidenta Miloše Zemana na jižní Moravě.

Havárii podle dřívějších informací zapříčinila náhlá mozková příhoda policisty, který vůz řídil. Kruliš byl odvezen do nemocnice se dvěma zlomenými obratli.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....