12. července 2019 14:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie pátrá po identitě zadrženého muže, který si myslí, že je Jan Hus. Napovědět můžou tetování

Policie pátrá po identitě muže, který se představil jako Jan Hus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie pátrá po identitě muže, který se představil jako Jan Hus. | foto: Policie ČR

Praha Pražští kriminalisté pátrají po skutečné identitě muže, kterého zadrželi minulý týden po pokusu o krádež v obchodním centru Nový Smíchov na Andělu. Sám se představil jako Jan Hus a poté pokaždé policistům sdělil jiné jméno. Při hledání jeho skutečné identity můžou policii pomoct jeho výrazná tetování. Jedno z nich totiž nese text rapového uskupení Kontrafakt - a právě naprosto stejným tetováním se někdo dříve pochlubil fanouškovské stránce na Facebooku.

Muž nebyl schopný policejní hlídce ani ukázat doklad totožnosti. „Jelikož se choval velmi zmateně a špatně komunikoval, byl převezen k lékařskému ošetření a následně hospitalizován v psychiatrické léčebně v Bohnicích,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová v tiskové zprávě.

Podle policie je muž asi 30 let starý, 190 centimetrů vysoké střední postavy. Špatně vyslovuje písmeno Ř a mluví česky s mírným přízvukem. Má středně dlouhé hnědé vlasy, hnědé oči a řadu tetování po celém těle včetně krku a rukou.

Policie pátrá po identitě muže, který se představil jako Jan Hus.
Policie pátrá po identitě muže, který se představil jako Jan Hus.

Vytetovanou má mimo jiné lebku, malou postavu nesoucí bombu nebo lidskou postavu s pandí hlavou. Největším vodítkem ke ztotožnění zmateného muže by mohl být vytetovaný slovenský text písně SSMD skupiny Kontrafakt na jeho pravé paži. 

Úplně stejné tetování, a to včetně navazujícího dalšího obrazu na předloktí, před pěti lety zveřejnila facebooková stránka Kontrafakt jako obrázek dorazivší od podporovatele. Není jasné, zda se jedná o oficiální stránku uskupení, nebo o fanouškovskou iniciativu. Stránka dosud na otázku serveru Lidovky.cz nereagovala.

Policie vyzývá každého, kdo by muže poznal, aby ji konktoval na lince 158.

zufZuzana Formánková

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.