23. dubna 2018 14:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie u muže z Hradce našla desítku zbraní a tisíce nábojů. Hrozí mu pět let vězení

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Reprofoto

HRADEC KRÁLOVÉ Více než deset různých zbraní, dva tlumiče, pyrotechniku a tisíce kusů různého střeliva zajistila v minulých dnech policie u čtyřiačtyřicetiletého muže z Hradce Králové. Část zbraní byla znehodnocená, k dalším zbraním, střelivu a tlumičům muž neměl oprávnění. Policie muže obvinila z nedovoleného ozbrojování, za což mu v případě odsouzení hrozí až pět let vězení. V pondělí to řekla mluvčí policie Lenka Burýšková.

Muž je vyšetřován na svobodě, k držení zbraní se přiznal. Policisté také nechají znalce posoudit duševní stav podezřelého. Při zadržení byl muž pod vlivem drog.

Případ začal před půlnocí 19. dubna, kdy muž policii telefonem oznámil, že je poblíž obchodního centra na sídlišti Moravské Předměstí a v taškách má u sebe výbušniny a zbraně.

Policie po zjištění, že to je pravda, začala chystat plán evakuace lidí z okolních panelových domů. Nakonec nebyla potřeba, protože přivolaný pyrotechnik zjistil, že zajištěné tři pistole, náboje a plastická hmota nejsou nebezpečné.

„Při výslechu podezřelého vyšlo najevo, že pistole a náboje nejsou jediné, které přechovává. Policistům následně sdělil, že jim ukáže místo, kde má uložené další věci,“ uvedla Burýšková. Policisty pak zavedl do budovy, kde v jedné ze skladových místností, která byla označena jako sklad zeleniny, měl větší množství zbraní, brokového a kulového střeliva a dalšího vybavení.

K naprosté většině zbraní ve skladu měl doklad o znehodnocení. „Jednalo se tedy o zbraně kategorie D, které může držet i osoba bez zbrojního průkazu,“ uvedla Burýšková.

Policisté však nalezli i další zbraně, střelivo a zakázané doplňky zbraní, například tlumiče hluku výstřelu, které podezřelý nebyl oprávněn nabývat a držet. Všechny zajištěné věci policisté odvezli, zbraně, mezi něž patří revolvery, pistole i dlouhé zbraně, projdou balistickou expertizou.

ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz