2. září 2017 10:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie v Plzni zadržela tři uprchlé vězně. Utíkali v pracovních montérkách

Policie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie - ilustrační foto. | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

HAZLOV Policisté v sobotu ráno zadrželi v Plzni tři uprchlé vězně z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku. Utekli v pátek odpoledne z nestřeženého pracoviště ve firmě v Hazlově na Chebsku. Při zadržení nekladli odpor. Sdělila to policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Trojice si odpykává tresty za majetkové zločiny.

Po nutných úkonech byli všichni zadržení eskortováni zpět do kynšperské věznice. „Útěkem se dopustili přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ uvedla.

Hledanými byli dvacetiletý Slovák Ján Dotko, dvacetiletý Vojtěch Beňak ze Sokolovska a třiadvacetiletý Michal Oláh z Prachaticka. V době útěku na sobě všichni měli šedé pracovní montérky.

ČTK
E. Pistolero 800 Cikáni jako vyšití. 13:13 2.9.2017
Š. Krastovski Evidentně jim nějaký nášup nevadí :-) 12:49 2.9.2017

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz