Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Česko

Na technoparty v Krušovicích policie zadržela jednoho cizince. Řešila také stížnosti a řízení pod vlivem

Na kopci za Krušovicemi se koná technoparty, několik set lidí, slyšet je hodně němčina, soundsystémy. V pátek večer nastoupila policie a zabavila kabely, hudba však jede dál. foto:  Petr Topič, MAFRA

Krušovice (Rakovnicko) - Policisté na nepovolené víkendové technoparty v Krušovicích na Rakovnicku zadrželi jednoho cizince pro podezření z porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Čeho přesně se dopustil, neuvedli. Muž skončil v policejní cele, případ je veden ve zkráceném přípravném řízení.
  13:14aktualizováno  20:15

Policisté také odhalili několik řidičů pod vlivem alkoholu nebo omamných látek a evidují 15 stížností na rušení nočního klidu. Vážnější narušení veřejného pořádku nemuseli řešit, řekla dnes večer policejní mluvčí Lucie Nováková.

Na nepovolené technoparty v Krušovicích je kolem 700 lidí, policie v noci produkci přerušila

Akce začala v pátek v podvečer, zpočátku se jí účastnilo kolem 400 lidí a jejich počet postupně rostl. V sobotu večer a v neděli ráno bylo účastníků zhruba 700. Dnes před 17:00 na místě zůstávalo ještě 100 až 150 lidí a rozebírali a nakládali aparaturu. Hudba už hrála jen potichu.

Na kopci za Krušovicemi se koná technoparty, několik set lidí, slyšet je hodně...
Na kopci za Krušovicemi se koná technoparty, několik set lidí, slyšet je hodně...

V 18:00 byla hudební produkce ukončena, na místě bylo ještě asi 80 lidí. „Pořád zajišťujeme veřejný pořádek a kontrolujeme odjíždějící řidiče,“ uvedla Nováková kolem 19:30. Všichni motoristé podle ní museli podstoupit dechovou zkoušku na alkohol a někteří i test na omamné a psychotropní látky.

Policisté na technoparty do dnešního rána řešili tři trestné činy a čtyři přestupky v dopravě, šlo o jízdu pod vlivem drog nebo alkoholu. Pokud řidič nadýchá do jednoho promile alkoholu, jde o přestupek, při vyšší hodnotě se jedná o trestný čin. V kontrolách během dne pokračovali, celkové výsledky podle Novákové zveřejní v pondělí. „Zatím ta čísla nejsou k dispozici,“ dodala mluvčí.

Akce se konala na pozemku, který má více vlastníků. Policisté místo po celou dobu monitorovali a usměrňovali provoz na příjezdových cestách.

Autor: