15. dubna 2015 14:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policistu, který zaklekl muže přecházejícího na červenou, prověří inspekce

Policista v civilu zneškodnil muže, který přecházel na červenou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policista v civilu zneškodnil muže, který přecházel na červenou. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Pardubičtí policisté se zastávají svého kolegy, který v civilu zaklekl chodce přecházejícího vozovku na červenou, s tím, že zákrok byl v pořádku. O den později si ale případ podle zjištění serveru Lidovky.cz převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů, která chování policisty prověří.

Stačilo pár chvil a na semaforu v historické části Pardubic by se před dvěma kolegy, kteří vyrazili na oběd, objevil zelený panáček na znamení, že mohou přejít přes přechod. Jenže muži vlezli do silnice na Pernštýnském náměstí v době, kdy jim ještě svítila červená.

Podle serveru iDnes oba „hříšníky“ zastavil policista v civilu stojící opodál. Po slovní přestřelce se jeden z mužů znenadání ocitl na zemi v pevném držení, jelikož prý neuposlechl výzvu policisty. Muž poté musel na ošetření do nemocnice.

Kolegové z obvodního oddělení v Polabinách za policistou stojí. „Po splnění úkolu okamžitě informoval o svém postupu nadřízené, kteří neshledali žádné porušení pravomoci,“ řekla v úterý policejní mluvčí Eva Maturová. Podle ní by byl naopak problém, kdyby nezakročil. 

Jenže případem se nyní bude zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů, která prošetřuje a odhaluje případné trestné činy policistů. „Generální inspekce bezpečnostních sborů se bude případem zabývat, dnešním dnem (ve středu) byla věc inspekci postoupena z Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové,“ uvedla pro server Lidovky.cz mluvčí GIBS Radka Sandorová. Bližší informace vzhledem k vyšetřování nechtěla prozradit.

VIDEO: Policista zakročil proti muži, který přešel na červenou

skŠárka Kabátová

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.