Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Politici se poprali o mobil. Nechtěl jsem, aby mě fotil, tvrdí Janeček

Česko

  6:00
PRAHA - Během jednání zastupitelstva Prahy 11 v kulturním centru Zahrada se strhla rvačka o mobil. Na jedné straně byl známý pravicový politik Jiří Janeček, na druhé pak Rudolf Blažek (TOP 09). Ten si mobilem fotil všechny zastupitele. To se Janečkovi nelíbilo, vytrhl proto Blažkovi mobil z ruky a fotky vymazal. Na místo incidentu byla přivolaná i městská policie.

Místopředseda pražské ODS Jiří Janeček foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Člen regionálního výboru za Prahu 11 Rudolf Blažek z TOP 09 se prý chtěl lépe orientovat v politice a tak se rozhodl jít na jednání zastupitelstva Prahy 11, které probíhalo v kulturním centru Zahrada a začal přítomné zastupitele fotit. "Mám špatnou paměť na jména, tak jsem si řekl, že si je vyfotím a budu si je pamatovat lépe," řekl Blažek serveru Lidovky.cz.

Problémy ale nastaly, když se dostal do bufetu, kde jedl chlebíček zastupitel Prahy 11 Jiří Janeček (zvolený za ODS, nyní člen Občanské konzervativní strany). Blažek si ho také vyfotil a otočil se k dalšímu zastupiteli. Pak začal konflikt.

"Poodešel jsem a fotil jsem si pana Volfa a pak jsem ucítil šílenou ránu zezadu," popisuje údajný Janečkův útok Blažek. "On se na mě vrhnul. Dostal jsem ještě ránu do hlavy ramenem. Vzal mi telefon, chtěl si ho asi nechat jako důkaz. Chvilku se v něm šťoural a fotky smazal," pokračuje.

K násilí nedošlo, tvrdí Janeček

Podle Janečka vše bylo jinak. "Stál jsem u sloupu, jedl jsem chlebíček a telefonoval jsem. Pan Blažek mě fotil asi z metru a pak odcházel a fotil další kolegy. Nepřišlo mi to úplně vhodné a tak jsem mu telefon sebral. K žádnému násilí nedošlo. Vymazal jsem ty fotky a vrátil mu ho zpátky," líčí Janeček.

Na místo kvůli incidentu dorazili i strážníci městské policie. "Blažek zavolal policii, protože říká, že byl napaden," tvrdí Janeček. 

Strážníci si na místě zapsali výpovědi aktérů incidentu a odjeli. "K protiprávnímu jednání po příjezdu strážníků nedocházelo. Blažek se strážníků při odchodu zeptal, jakým způsobem má postupovat, pokud by chtěl podat trestní oznámení," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Městské policie Praha Jan Čihák.

Autoři: ,

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat