29. srpna 2012 10:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Porodnice v Roudnici přerušila provoz, chybí jí lékaři

Porodnice,novorozenec (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Porodnice,novorozenec (ilustrační foto) | foto: ČTK

ROUDNICE NAD LABEM Podřipská nemocnice v Roudnici nad Labem na Litoměřicku dočasně přerušila provoz lůžkové gynekologie a porodnice. Pro jeho pokračování jí chybí několik lékařů včetně primáře, kteří podali výpovědi.

Od 1. září do ledna 2013 se bude o její pacientky starat nemocnice v Mělníce. Informovala o tom v tiskové zprávě mediální zástupkyně nemocnice Jana Karasová.

"Vzhledem k nejisté situaci, která nastala s uzavíráním smluv s pojišťovnami pro rok 2013, dochází u některých skupin zaměstnanců k obavám o svoji další budoucnosti v oboru a někdy k překotnému řešení těchto problémů," vysvětlil jednatel nemocnice Josef Krajník.

ČTĚTE TAKÉ:

Gynekologická ambulance a poradna pro těhotné ženy v Podřipské nemocnici zůstává i nadále v provozu. Obavy o budoucnost nemocnice v Roudnici vyjadřují obyvatelé z okolních obcí již několik měsíců. Petici za zachování tamního lůžkového gynekologicko-porodnického oddělení podepsalo více než 8000 lidí.

Nemocnice má internu, chirurgii, dětské a gynekologické oddělení. Loni tam ošetřili přes 70.000 pacientů a provedli přes 1600 operací. S více než 400 zaměstnanci je nemocnice rovněž jedním z největších zaměstnavatelů na Litoměřicku. Nemocnici koupili za 46 milionů korun v roce 2010 její tehdejší manažeři, letos v únoru polovinu koupil ústecký podnikatel Jakub Zavoral.

Obavy o zrušení nemocnice mají i v Žatci, které je po ukončení provozu zařízení v Lounech jediná v okrese. Petici na její podporu podepsalo přes 20.000 lidí a zabývali se jí i senátoři. Pět největších nemocnic v Ústeckém kraji provozuje společnost Krajská zdravotní, jejíž stoprocentním vlastníkem je Ústecký kraj.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)