7. září 2017 16:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poslanec Jeroným Tejc z ČSSD bude po odchodu z politiky pracovat pro notáře

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Jeroným Tejc na schůzi nově zvolených poslanců. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeroným Tejc na schůzi nově zvolených poslanců. | foto: MAFRA: Dan Materna

Byl jednou z nevýraznějších tváří ČSSD. Letos v březnu se nechal slyšet, že nebude už poslanecký mandát obhajovat. Jeroným Tejc LN potvrdil, že se vrací k právnické profesi. Překvapivě to není advokacie, kterou se dříve živil. Tejc míří do notařiny.

Dlouho se spekulovalo jakou cestou se Tejc po opuštění poslaneckých řad vydá. Poslanec nyní potvrdil, že svoji budoucnost vidí v notařině. Plánuje pracovat jako notářský kandidát v notářské kanceláři. „Na devadesát procent to vypadá na Prahu,“ řekl Tejc. Dosud ale nemá podepsanou smlouvu, proto Tejc zatím nechce jméno notáře, pro kterého bude pracovat uvádět. Tejc ještě není není rozhodnut, jestli se bude ucházet o vlastní notářský úřad. „Uvidíme, za jak dlouho na to budu mít odvahu,“ dodal.

Teoretickou kvalifikaci na notářskou profesi Tejc jako bývalý advokát má. Po ohlášení odchodu z politiky dostal prý poslanec řadu nabídek od renomovaných advokátních kanceláří. K advokacii se ale už vrátit nechce. „Řekl jsem si, že je možná na čase změnit úplně obor. Mám advokacii velmi rád, ale už nechci stát na straně jednoho z klientů. V notařině nejste na ničí straně,“ vysvětlil Tejc a dodal, že adrenalinu si v posledních letech už užil dost. Do notářské praxe se chce Tejc vrhnout hned po vypršení poslaneckého mandátu, žádnou dovolenou neplánuje.

Tejc promoval na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně v roce 2001. Po třech letech advokátní koncipientury složil advokátní zkoušku. S politikou Tejc začal už v roce 2002 jako zastupitel města Brno. V roce 2006 zasedá do poslanecké lavice za ČSSD. V březnu letošního roku oznámil, že mandát už obhajovat nebude. Podle vlastních slov Tejc nesouhlasí se současným vedením sociální demokracie. „Vracím se k tomu, co jsem vždycky chtěl dělat, k právu,“ dodal.

  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz