Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poslanec Paggio doplnil dílo Ztohoven. V galerii vystavil vulgární SMS

Poslanec Viktor Paggio (LIDEM). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanec Viktor Paggio (LIDEM). | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Poslanec Viktor Paggio, jehož číslo se také objevilo v rámci akce skupiny Ztohoven, se rozhodl kontroverzní dílo doplnit. Přímo před tabuli s čísly poslanců a prezidenta ve výstavní síni DOX umístil stojan s cedulí, na které je vytištěná jedna ze sprostých SMS, která mu v minulých dnech přišla.

Celou akci natočil na video, ve kterém mimo jiné vyzývá členy skupiny Ztohoven, aby výstavu doplnili o svá telefonní čísla, a umístil ho na internet.

„Stojí za pozornost, jak se toho někteří z našich spoluobčanů zhostili,“ komentuje Paggio akci Ztohoven. Jako příklad přitom uvádí SMS, která mu přišla: „Zmrde zkurvenej, zdechni, hajzle. Co za stvůru Tě přivedlo na svět.“

Vzkaz se rozhodl vystavit. Umění, jak ho pojímá skupina Ztohoven, se podle něj dál vyvíjí a patří k němu i reakce, které vyvolá.

Poslanec Viktor Paggio (LIDEM) vylepšuje výstavu v Doxu.

Poslanec Viktor Paggio (LIDEM) vylepšuje výstavu v Doxu.

Poslanec LIDEM popsal serveru Lidovky.cz svou akci velmi jednoduše. V obchodu koupil malířský stojan, v tiskárně si nechal zhotovit ceduli se zněním SMS, odnesl ji do DOXu a odjel. Jaký byl její další osud, tak podle svých slov netuší. Skupinu Ztohoven nekontaktoval a oni jeho také ne.

"Vylepšil jsem to"

„Byl tam (v galerie DOX – pozn. redakce) pán, který jim hlídá, aby nikdo neodnesl ten mobilní telefon, ten se podivoval mému počínání. Myslím, že se to tam docela hodí, že jsem to dílo vylepšil,“ řekl serveru Lidovky.cz Paggio.

Zaměstnance galerie požádal, aby kontaktovali umělce ze Ztohoven, pokud chtějí jeho tabuli odstranit. Žádné reakce se prý ale zatím nedočkal. Svým činem chtěl podle svých slov navázat na akci Ztohoven a otestovat jejich otevřenost. Vyzval je také k tomu, aby uveřejnili svá telefonní čísla.

ČTĚTE VÍCE:

„Překvapuje mě, že pánové ze Ztohoven tam neměli svoje telefonní číslo, oni taky vstoupili do veřejného prostoru, způsobem poměrně originálním, už několikrát. Očekávám, že svoje čísla přilepí na tu tabuli vedle těch poslaneckých,“ popsal.

Své číslo má prý na webových stránkách už více než dva roky, takže urážlivé SMS pro něj nejsou nic nového, teď ale jejich počet narostl. „Inteligentní člověk si s tou pohádkou o hodné veřejnosti a zlých politicích už nevystačí,“ uzavírá ale poslanec.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....