Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kalousek: Pospíšilova minulost v ODS je jeden z jeho limitů, snad nezhorší vztahy

Česko

  13:01
PRAHA - Nyní už bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek slíbil svému nástupci Jiřímu Pospíšilovi pomoc. O kandidátském projevu, se kterým získal Pospíšil třiaosmdesátiprocentní podporu pražského sněmu, nicméně řekl, že šlo o velmi profesionálně sestavený kompilát ze sobotní diskuse tak, aby oslovil co nejvíce delegátů.

Nyní už bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek slíbil svému nástupci Jiřímu Pospíšilovi pomoc. foto: ČTK

Novým šéfem TOP 09 se stal Jiří Pospíšil, první místopředsedkyní Pekarová

První místopředsedkyni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové předvídá zakladatel strany velkou budoucnost. Jde podle něj o velký politický talent. Pekarová Adamová bude nyní podle Kalouska spojovat předsednictvo strany s děním v Poslanecké sněmovně, kde TOP 09 volbou europoslance do čela strany ztratila jeden ze dvou přednostních hlasů při jednání na plénu. 

Jiří Pospíšil na celostátním sněmu TOP 09.
Probíhá volba nového šéfa TOP 09. Ve straně v neděli skončí slovy Miroslava...

„Nemyslím si, že to bude tak dramatická změna, úzký vztah mezi předsednictvem a klubem bude zajišťovat poslankyně Pekarová Adamová jako první místopředsedkyně. Jsem přesvědčen, že týmová práce nebude mít velký problém,“ řekl novinářům. Předsedou klubu, který má ve Sněmovně přednostní práva k projevu vedle předsedů stran, ho poslanci zvolili po volbách.

Pekarová má přes mládí veliké zkušenosti

Pekarová Adamová má podle Kalouska přes své mládí veliké politické zkušenosti. „Byla úspěšnou radní velké městské pražské části. Obhájila svůj poslanecký mandát, její práce v minulém volebním období zejména v sociálním výboru byla úctyhodná. Teď je první místopředsedkyní a určitě to není její poslední stupínek v politice. Myslím si, že je před ní velká politická budoucnost,“ chválil Kalousek poslankyni, která kvůli plánované rodině nevyslyšela jeho přání, aby stanula v čele strany. 

26.listopadu 2017 v 12:28, příspěvek archivován: 26.listopadu 2017 v 13:05

1.místopředsedkyně @market_a je velký talent. Byla úspěšnou radní Prahy 8, obhájila poslanecký mandát a stále politicky roste. Má před sebou velkou budoucnost.

Za odpovědné vzhledem k množství práce, které ji čeká jako poslankyni a první místopředsedkyni, označil její rozhodnutí nekandidovat příští rok v komunálních volbách.

Zvolení Pospíšila Kalousek prý očekával

Zvolení Pospíšila, jehož protikandidátem byl regionální politik z Prostějovska Pavel Němec, Kalousek očekával. „Není to žádné překvapení, konec konců vážný kandidát to byl jenom jeden,“ uvedl. Na dotaz, zda Pospíšil jako někdejší místopředseda ODS nezatíží spolupráci těchto dvou stran, zopakoval, že to je jeden z limitů, který Pospíšil má a který musel zvážit. „A já pevně doufám, že ty vztahy nebudou horší,“ uvedl.

Od Pospíšilových vztahů s politiky STAN, které spojuje členství ve stejném klubu europarlamentu, si Kalousek neslibuje velkou pomoc například při sestavování kandidátek. Přál by si, aby středopravicové strany své síly spojily, musí ale podle něj jít o dohody na úrovni měst či krajů. „Přál bych si společnou kandidátku, uměl bych si představit takovou spolupráci v řadě měst. To už nebude moje věc toto moderovat,“ konstatoval. Rád by viděl i společný postup středopravicových stran v evropských volbách.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách
Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách

Také jste radši, když si děti oblíbí hezkou českou písničku místo nějaké v angličtině? Pak se vám rozhodně bude líbit tahle rybičková písnička od...

Mohlo by vás zajímat