12. listopadu 2018 15:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár haly, kvůli němuž nesměla Praha o víkendu větrat, nevznikl úmyslně ani nedbalostí

V Letech u Prahy hořela 10. listopadu 2018 večer hala s elektroodpadem o... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Letech u Prahy hořela 10. listopadu 2018 večer hala s elektroodpadem o... | foto: ČTK

Lety (u Prahy)  Víkendový požár haly s elektroodpadem v Letech u Prahy nebyl založen úmyslně, vyšetřovatelé v pondělí vyloučili také zapálení z nedbalosti. Ve hře je tak například technická závada, přesnou příčinu vzniku požáru ale hasiči zatím neznají, řekl v pondělí mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hala o rozměrech zhruba 40 krát 70 metrů začala hořet v sobotu před 20:00, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Na likvidaci se celkem podílelo 36 jednotek hasičů ze Středočeského kraje a Prahy, tedy asi 250 hasičů. Hasiči využívali 81 kusů techniky a další speciální stroje. Škodu majitel odhadl na pět milionů korun.

Již od soboty některá média poukazovala na to, že v obci se v sobotu večer konal lampionový průvod, v jehož závěru lidé vypouštěli takzvané lampiony štěstí. Lampion štěstí se rozsvítí a vypustí do vzduchu. „Tuto spekulaci o vzniku požáru můžeme vyloučit, protože začalo hořet uvnitř haly,“ řekl Svoboda.

V Letech u Prahy hořela 10. listopadu 2018 večer hala s elektroodpadem o...
Hasiči 11. listopadu 2018 odpoledne stále pokračovali v hašení haly se zhruba...
ČTK

Najdete na Lidovky.cz