Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
25. prosince 2018 9:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požáry stromků v Praze mají jednu oběť, škody se šplhají do výše několika set tisíc

Hasiči zasahovali u několika desítek požárů stromků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči zasahovali u několika desítek požárů stromků. | foto: Twitter - Hasiči Praha

Praha K požárům třech vánočních stromků vyjížděli v pondělí hasiči v Praze. Při jednom z nich v Lucemburské ulici zemřela žena, další tři lidé utrpěli zranění. Na Černém Mostě museli pak večer hasiči 19 lidí evakuovat. Celková škoda je zhruba 600 000 korun. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Požár v Lucemburské ulici na Vinohradech v bytě obytného domu vypukl krátce před 18:00. Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová v pondělí řekla, že přibližně čtyřicetileté ženě již záchranáři nedokázali pomoci. Zranění utrpěli také dva muži a malé dítě. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé. „Pravděpodobně ale vznikl od prskavky,“ uvedl Kavka. Škoda je asi 400 000 korun.

Před 18:00 začal hořet vánoční stromek také v bytě panelového domu v Doležalově ulici v Praze 14. „Požár byl rychle uhašen, hasiči ale museli evakuovat z domu celkem 19 osob,“ uvedl mluvčí. Osm lidí na místě prohlédli záchranáři. Příčinou požáru byla nedbalost při používání otevřeného ohně. Škoda je 200 000 korun.

Po 20:00 hasiči vyjížděli k požáru vánočního stromku do bytu v ulici Čs. armády v Praze 6. Byl rychle uhašen a nikdo nebyl zraněn.

V úterý ráno hořelo v podkroví obytného domu v Přípotoční ulici ve Vršovicích. Hasiči museli evakuovat několik lidí a rozebrat část střechy, aby se dostali k ohnisku požáru. V současnosti už je oheň pod kontrolou. 

ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...