Středa 19. února 2020svátek má Patrik 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pracovník magistrátu Kolbek pracoval dříve v Haguessu

Opencard - ilustrační foto.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opencard - ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA Pracovník odboru informatiky Petr Kolbek působil před příchodem na magistrát ve firmě Haguess, která představuje hlavního dodavatele pro projekt Opencard.

Informaci přinesl server Aktuálně.cz. V souvislosti s policejním vyšetřováním se od magistrátního projektu distancuje, neměl s ním údajně nic společného.

Někdejší ředitel odboru Václav Kraus, který kvůli projektu Opencard ze své funkce musel odejít, ale tvrdí, že to není pravda. "Účastnil jsem se pouze jednání koncepčních skupin. Vylučuji, že bych měl jakoukoliv odpovědnost za projekt opencard," řekl Aktuálně.cz Kolbek. "Pan Kolbek měl na starosti všechny rozvojové projekty, řídil je. To znamená i projekt Opencard," tvrdil Kraus.

Opencard už prověřily tři audity
Projekt Opencard vyšetřují policisté z útvaru odhalování korupce a finanční kriminality. Trestní oznámení na neznámého pachatele podala v prosinci loňského roku kvůli opencard opoziční zastupitelka Jana Ryšlinková (EDS). V úterý si policie z magistrátu odvezla potřebné materiály. Opencard už prověřily tři audity, za které Praha zaplatila kolem čtyř milionů korun.

Prověrky poukázaly na některé chyby především v počátcích projektu, například na nevýhodné smlouvy města s hlavním dodavatelem, firmou Haguess.

Kartu Opencard vlastní kolem 400 000 lidí, používají ji zpravidla jako tramvajenku. Jen držitelé karty si totiž můžou koupit roční kupon na MHD.

Kromě toho může karta sloužit jako průkazka do knihovny nebo při placení parkovného. Praha ale původně slibovala víc funkcí.

Kraus tvrdil, že u počátečních chyb nebyl, protože v té době na úřadu ještě nepracoval. Magistrát hodlá v projektu pokračovat, v současnosti jedná o spolupráci s některými bankami.

,
Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?