Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Praha očekává o Vánocích okolo 700 tisíc turistů. Magistrát do osvětlení investoval přes 4 miliony korun

Vánoční strom v Praze na zaplněném Staroměstském náměstí. foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha - Městská společnost Prague City Tourism (PCT) očekává, že se letos v prosinci v hlavním městě ubytuje 700 000 hostů, meziročně o 4,5 procenta více. Zahraničních turistů by mělo být zhruba 590 000, z Česka přijede do metropole přibližně 110 000 návštěvníků.
  17:55

V pátek to sdělila mluvčí agentury Barbora Hrubá. PCT se stará o cestovní ruch v Praze, dříve byla známá jako Pražská informační služba.

Vánoce a Nový rok tráví v Praze nejčastěji Evropané. Převládat budou Němci, Rusové nebo například Britové. Přibývá také turistů z Francie, Itálie, Rakouska a Slovenska. Nejpočetnější skupinou z mimoevropských zemí budou Američané. „Přírůstky očekáváme rovněž u návštěvníků z Jižní Koreje a Číny,“ uvedla Hrubá.

Roční podmínka, pokuta 100 tisíc korun a vyhoštění. Soud potrestal turisty za posprejování Karlova mostu

Turisty lákají například vánoční trhy. Tradičně je letos najdou na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí, na náměstí Míru nebo na Pražském hradě. Adventní program připravuje i většina městských částí.

V Praze je letos vánočně vyzdobeno také více ulic. Magistrát do osvětlení investuje téměř čtyři miliony korun, v minulých letech na výzdobu dával kolem dvou milionů korun.

Za celý loňský rok se v Praze ubytovalo téměř 7,9 milionu hostů, což je ve srovnání s rokem 2017 o 3,2 procenta víc. Výrazně převažovali zahraniční turisté, kterých do hlavního města přijelo za celý rok 6,67 milionu.

Autor: