17. ledna 2017 12:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nájemní smlouva k Ďolíčku je schválená. Bohemians budou platit 1,5 milionu ročně

Pražská primátorka Adriana Krnáčová doufá, „že skončí pokusy podivných... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražská primátorka Adriana Krnáčová doufá, „že skončí pokusy podivných... | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Praha schválila nájemní smlouvu s prvoligovým fotbalovým klubem Bohemians Praha 1905 o užívání stadionu Ďolíček ve Vršovicích. Klub bude po dobu deseti let platit roční nájemné 1,5 milionu korun.

O rozhodnutí rady v úterý novináře informoval radní Karel Grabein Procházka (ANO). Znění smlouvy na konci měsíce projedná zastupitelstvo.

Situace kolem vršovického stadionu se řeší řadu let. Praha 10 v prosinci loňského roku schválila vrácení pozemku, který sousedí se stadionem, zpět magistrátu. Byla to podmínka hlavního města, aby koupilo samotný stadion. Soukromý majitel, společnost Bohemians Real, ho nabízí za téměř 140 milionů korun. Procházka v úterý řekl, že pracovní skupina složená ze zástupců místní radnice a magistrátu dál řeší budoucnost území.

O převodu stadionu se jedná od roku 2011 a ligovým fotbalistům způsobovala nejistota značné potíže. „Schválili jsme poslední dokument v řadě potřebný k tomu, abychom dali jistotu fotbalovému oddílu a připravili se na budoucnost, jak areál zhodnotit,“ uvedl radní. Desetiletá smlouva je doplněna o inflační doložku. Po uplynutí doby nájmu je podle radního možné jednat o prodloužení smlouvy.

Stadion chtěla původně koupit sama radnice. Vedení Prahy s tím ale nesouhlasilo.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz