17. září 2012 16:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dopravní podnik hledá ředitele, vypsal výběrové řízení

Dopravní podnik Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní podnik Praha | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Představenstvo pražského dopravního podniku rozhodlo o vypsání otevřeného výběrového řízení na ředitele podniku.

Nahradí odvolaného Vladimíra Liche, informovala v tiskové zprávě mluvčí DPP Tereza Krásenská. O parametrech výběrového řízení jednala už minulý týden dozorčí rada.

ČTĚTE TAKÉ:

Kandidáti na generálního ředitele musí mít kromě vysokoškolského diplomu a znalostí světových jazyků mimo jiné také pětileté zkušenosti ve vrcholovém managementu velké společnosti. Dalšími požadavky jsou výborné manažerské a vyjednávací schopnosti a strategické a analytické myšlení. Uchazeči mohou životopis posílat do 1. října. Informace k výběrovému řízení zveřejní podnik v úterý formou placené inzerce v médiích.

Dopravní podnik hlavního města Prahy, který je největší městskou firmou, je v současnosti bez generálního ředitele. Řízením je pověřena bývalá ekonomická šéfka Magdalena Češková.

Vladimír Lich

Vladimír Lich

Bývalý ředitel Lich byl odvolán na doporučení politiků v dozorčí radě podniku krátce poté, co inicioval podání trestních oznámení kvůli údajně nevýhodným kontraktům dopravního podniku. Dozorčí rada odvolání zdůvodňovala manažerskými pochybeními ohledně vypisování veřejných zakázek, Lich ale výtky odmítl.

Po Lichově odvolání rezignovali tři členové dozorčí rady za ODS, v orgánu ale zůstal poslanec David Vodrážka (ODS), který sesazení Liche navrhl. Lich byl do čela podniku jmenován na začátku roku bez výběrového řízení.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?