Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražští zastupitelé ODS se mimořádně sešli. Nelíbí se jim kroky vedení

Pražský primátor Pavel Bém a delegát Prahy 9 Pavel Žďárský | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský primátor Pavel Bém a delegát Prahy 9 Pavel Žďárský | foto: ČTK

PRAHA Zastupitelé hlavního města za ODS se večer sešli na mimořádném zasedání klubu. Jednali především o nedávném rozhodnutí rady hlavního města zrušit dubnové a květnové zasedání zastupitelstva.

Části zastupitelů se to nelíbilo, třetina proto žádala svolání mimořádného jednání klubu. Podle neoficiálních informací ČTK doporučil radě jako kompenzaci svolat dvě zasedání zastupitelstva - 3. a 17. června.

Kromě tohoto tématu klub diskutoval rovněž o vedení pražského dopravního podniku, zastupitelé dali podle zdrojů ČTK doporučení na změny v orgánech podniku. Bližší informace s tím, že seznam změn je dlouhý, nechtěli členové klubu upřesnit.

"Jednání bylo otevřené a hodně se vyříkalo," charakterizoval diskusi jeden z členů klubu. Předseda klubu Pavel Ždárský odmítl jednání, které skončilo v pozdních večerních hodinách, komentovat. "Zavolejte zítra (ve středu)," řekl ČTK.

ODS má v sedmdesátičlenném pražském zastupitelstvu pohodlnou většinu 42 křesel, rada hlavního města je pouze v rukou občanských demokratů.

V řadách pražské ODS sílí nespokojenost s vedením, objevují se spekulace o snaze odvolat jejího šéfa, primátora Pavla Béma. Ve středu bude jednat pražská regionální rada strany, část organizací žádá svolání sněmu.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....