Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Předseda KSČM Filip spojil Milion chvilek s útokem na benešovskou nemocnici. Spolek zvažuje žalobu

Předseda KSČM Vojtěch Filip. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda KSČM Vojtěch Filip. | foto: ČTK

PRAHA Představitelé Milionu chvilek pro demokracii zvažují, že podají žalobu na předsedu komunistů Vojtěcha Filipa kvůli jeho výrokům. Ten na zasedání ústředního výboru strany spojoval spolek s kybernetickým útokem na nemocnici v Benešově.

„Tak si nazkoušeli dostat lidi na Letnou, sice trochu nafoukli počet účastníků, ale přesto se jim to podařilo, těch lidí tam bylo poměrně hodně. Teď si vyzkoušeli blokádu hlavního nádraží, vyzkoušeli si kybernetický teroristický útok na nemocnici a zatím jim to prochází,“ prohlásil předseda KSČM.

Spolek Milion chvilek se proti takovému tvrzení ohradil. „Je neslýchané, že si předseda parlamentní strany dovolí takto lhát. Není to však poprvé, co o nás KSČM cíleně šíří pomluvy,“ uvedl místopředseda sdružení Benjamin Roll pro server Aktuálně.cz . „Zvážíme možnosti právní obrany,“ dodal.

V rozhovoru pro iRozhlas.cz Filip řekl, že si za svými výroky stojí. Jestli za útokem v Benešově stojí Milion chvilek nebo někdo jiný, je podle něho otázka orgánů činných v trestním řízení a musí se s tím zabývat.

Jak přesně zněl výrok Filipa na jednání ústředního výboru?

„Tím se dostávám k situaci vnitropolitické, která je poměrně vážná, a možná víc, než si uvědomujeme. Ti, kteří usilují o ‚český Majdan‘, o státní převrat, nabírají sílu a krok za krokem zkoušejí, co české bezpečnostní složky jsou schopny tolerovat. Tak si nazkoušeli dostat lidi na Letnou, sice trochu nafoukli počet účastníků, ale přesto se jim to podařilo, těch lidí tam bylo poměrně hodně. Teď si vyzkoušeli blokádu hlavního nádraží, vyzkoušeli si kybernetický teroristický útok na nemocnici a zatím jim to prochází. Nemohu říct, že by bezpečnostní složky jednaly tak, aby svým způsobem byly schopny veřejně odpovědět na to, jak to bude vyšetřeno a jestli organizátoři budou po zásluze potrestáni. To není žádné strašení, to je realita.“

Zdroj: Haló noviny

Není to poprvé, kdy politici spolek viní

Již v minulosti politici Milion chvilek z nejrůznějších důvodů kritizovali. Například premiér Andrej Babiš tvrdil, že protestující na demonstracích pořádaných spolkem byli zaplaceni. Za svá slova se měl omluvit, proti rozhodnutí soudu se však odvolal. Či Václav Klaus. Ten v televizi Prima prohlásil, že lidi na protesty sváží zadarmo autobusy a dostávají finanční odměny. Několik účastníků na něj podalo oznámení pro trestný čin pomluvy.

Provoz benešovské nemocnice ochromil počítačový kryptovirus, který v minulém týdnu zašifroval veškerá data nemocničního počítačového systému. Nešlo spustit žádný přístroj, všechny plánované operace musely být zrušeny a pacienti převezeni jinam. Na nápravě stále pracují IT odborníci. Nemocnice v Benešově bude fungovat v omezeném režimu nejméně do pátku. Případem se zabývá policie.

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Jak přežít období růstu zubů u dětí? S těmito tipy to zvládnete levou zadní
Jak přežít období růstu zubů u dětí? S těmito tipy to zvládnete levou zadní

Když miminku začnou růst zoubky, jste na začátku těžkého období, kdy se z něj stává nešťastný slintající uzlíček. Máme tipy, jak mu můžete co nejvíce ulevit.