6. února 2015 13:25, aktualizováno  13:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mladá řidička prchala před policisty. Zemřela po nárazu do stromu

Na pokyn policie řidička odmítla zastavit, jela dál a nedaleko Těšetic narazila... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na pokyn policie řidička odmítla zastavit, jela dál a nedaleko Těšetic narazila... | foto: ČTK

OLOMOUC Devatenáctiletá řidička zemřela v noci na pátek při nehodě na Olomoucku, když s vozem ujížděla před policisty. Na jejich pokyn odmítla zastavit, jela dál a nedaleko Těšetic narazila čelně do stromu. Řekla to krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Nehoda se stala za obcí Těšetice - Rataje směrem na Drahanovice. „Devatenáctiletá řidička vozidla značky Ford Focus pronásledována služebním vozem policie kvůli podezřelému způsobu jízdy a nerespektování znamení k zastavení zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy a při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjela ze silnice,“ uvedla policejní mluvčí. S vozem poté čelně narazila do stromu.

Devatenáctiletá řidička zemřela v noci na 6. února při nehodě osobního auta ve...

Devatenáctiletá řidička zemřela v noci na 6. února při nehodě osobního auta ve...

Mladá žena z Olomoucka následkům zranění podlehla. Škodu na vozidle policisté vyčíslili na 150 tisíc korun. Příčiny a okolnosti nehody policisté nadále vyšetřují.

Podobný případ se stal v listopadu 2012 na Šumpersku, kde zemřel při útěku před policisty v autě sedmadvacetiletý muž. Stíhali ho kvůli vloupání do rekreační chaty. Muž údajně při útěku do policistů několikrát najížděl. Policisté jej pronásledovali 36 kilometrů, několikrát po jeho voze vystřelili. V Janovicích mladík nezvládl řízení, havaroval a na místě svým zraněním podlehl.

Lidovky.cz, ČTK