25. ledna 2018 13:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při lyžování v Herlíkovicích se vážně zranila mladá žena

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

Herlíkovice (Trutnovsko) V krkonošském lyžařském areálu Herlíkovice u Vrchlabí se ve čtvrtek dopoledne vážně zranila čtyřiadvacetiletá lyžařka. Ve spodní části červené sjezdovky se srazila se čtyřicetiletým lyžařem. Žena upadla do bezvědomí, muž utrpěl otřes mozku. Na místě zasahoval vrtulník zdravotnických záchranářů, sdělil mluvčí horské služby Radek Zeman.

Mladá lyžařka do muže narazila v plné rychlosti. „Když jsme dorazili na místo nehody, zjistili jsme, že je v bezvědomí a nedýchá. Okamžitě jsme zahájili nepřímou masáž srdce, o dýchání z úst do úst jsme se nepokusili. Lyžařka měla totiž po srážce těžce poraněný obličej,“ uvedl zasahující člen horské služby Jiří Kubina.

Přivolaný vrtulník přímo na sjezdovku vysadil lékaře a záchranáře a pak přistál na parkovišti pod sjezdovkami. Záchranářům se ženu podařilo resuscitovat, do nemocnice ji odvezl vrtulník. Zraněného lyžaře odvezla do nemocnice sanitka. Záchranáři museli na svahu ještě pomoci asi jedenáctileté dívce, která cestou kolem nehody zkolabovala.

„Znovu připomínám všem lyžařům i snowboardistům, že musejí bezpodmínečně dodržovat zásady bezpečného pohybu na sjezdových tratích. Bezohledná, či vzhledem k vlastním schopnostem riskantní a rychlá jízda jsou příčinou mnoha těžkých zranění,“ uvedl pověřený náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!