Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Doprava na D1 je plynulá. Omezení problémy nedělají

Úsek mezi Lhotkou a Velkou Bíteši na dálnici D1 je částečně uzavřen kvůli opravám. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úsek mezi Lhotkou a Velkou Bíteši na dálnici D1 je částečně uzavřen kvůli opravám. | foto: Petr LemberkLidové noviny

JIHLAVA Oprava D1 u Jihlavy a Velké Bíteše větší problémy v dopravě nedělá. Kolony se netvoří. Dvoukilometrová kolona se objevila pouze kvůli tragické nehodě na 149,5 kilometru u Velkého Meziříčí směrem na Brno.

Nehoda se stala před půl šestou ráno, ale nebyla v úseku, kde se pohybují stavbaři. Kvůli havárii se vytvořila asi dvoukilometrová kolona. Řekla to policejní mluvčí Dana Čírtková. Po nárazu auta do středových svodidel zahynula spolujezdkyně, řidič byl vážně zraněn.

Stavbaři opravují dálnici mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem od 104. po 112.kilometr a mezi Lhotkou a Velkou Bíteší od 153. po 162. kilometr. Zatímco koncem minulého týdne jezdilo po D1 na Vysočině o něco méně aut, v pondělí už je podle policie provoz na obvyklé úrovni. Za 24 hodin přejede po dálnici na Vysočině průměrně asi 35.000 vozidel.

Policisté začínají hlídat dodržování rychlosti snížené ve zúžených pruzích na 80 kilometrů v hodině.

Tranzitní kamiony nesmějí využívat některé sjezdy

"Situaci jsme už monitorovali, ale dramatické to nebylo. Pro nás je důležité, aby dálnice jela a aby tam byl provoz plynulý," řekla Čírtková. Na D1 byly podle mluvčí osazeny dopravní značky, které by měly zabránit sjíždění tranzitních kamionů. Policisté budou dodržování zákazu kontrolovat u sjezdů i na komunikacích souběžných s D1.

Práce na opravách D1 začaly minulý čtvrtek. U exitů 112 u Jihlavy a 104 Větrného Jeníkova byla stejný den svedena doprava do dvou užších pruhů v obou směrech. Zhotovitel tam pak zahájil úpravy středního dělícího pásu dálnice, kde budou vybudovány přejezdy. S tím má být hotov do 20. května.

ČTĚTE TAKÉ:

Mezi Velkou Bíteší a Lhotkou jezdí řidiči směřující na Prahu sníženou rychlostí devítikilometrovým úsekem dvěma zúženými pruhy od neděle. Toto omezení potrvá zhruba do 10. července. Stavbaři teď začínají v tomto úseku pracovat na provizorním rozšíření dálnice. Směrem na Brno omezení nejsou.

Podle Jana Studeckého z Ředitelství silnic a dálnic práce na D1 běží podle harmonogramu. Pouze rozmisťování dopravního značení mezi Lhotkou a Bíteší muselo být kvůli dešti přeloženo ze soboty na neděli.

Přestavbu úseku Větrný Jeníkov - Jihlava udělá konsorcium Colas CZ a Porr za 649 milionů korun. Mezi Lhotkou a Velkou Bíteší dálnici opraví sdružení firem OHL ŽS s Alpine Bau, dostane 597 milionů Kč. Na opravy je na D1 připraveno 21 úseků od Mirošovic na 21. kilometru po exit Kývalka na 182. kilometru. Letos se mají opravovat čtyři úseky.

,

Vítek Starý se po dlouhé době ozval: Je toho hodně, když je člověk sám

Vítek Starý, zpěvák Mandrage - 2. února 2018 zahájila kapela v pražském Foru... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V lednu letošního roku se po něm slehla zem a od té doby o sobě nedal vědět. Nyní frontman již neexistující kapely...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová (na snímku) žije v Krefeldu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...