Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Při nehodě na Liberecku bylo zraněno deset lidí, z toho jeden těžce

Česko

  20:50aktualizováno  21:38
Dětřichov (Liberecko) - Deset lidí utrpělo zranění při dopravní nehodě u Dětřichova na Liberecku. Devět z nich bylo z dodávky Volkswagen Transporter, jež se převrátila v příkopě na střechu. Zranění jednoho člověka je vážné. Napojen na umělou plicní ventilaci byl sanitou transportován na traumacentrum do liberecké nemocnice, řekl v pátek krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Záchranná služba - ilustrační foto. foto: ZZS HL. M. PRAHY

Policie pátrá po řidiči jednoho osobního vozu, který od nehody ujel, aniž by zraněným poskytl první pomoc.

 Nehoda se stala na silnici první třídy před 18:30. Řidič dodávky jel ve směru od Frýdlantu na Liberec a na rovném úseku předjížděl osobní auto. „Když dokončoval předjíždění manévr, z vedlejší silnice vyjíždělo na hlavní osobní auto. Řidič dodávky se zřejmě zalekl, provedl úhybný manévr a ve smyku vyjel mimo vozovku,“ uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. V příkopě se převrátila dodávka na střechu a částečně poškodila i oplocení u rodinného domu.

Záchranná služba měla na místě nehody čtyři sanity, jeden lékařský vůz a jednu převozní sanitu. Na traumacentrum do Liberce převezla jednoho těžce a čtyři lehce zraněné. Po dvou lehce zraněných z dodávky transportovala na chirurgii do nemocnice v Jablonci a do nemocnice ve Frýdlantu. Na internu do liberecké nemocnice ještě převezla řidiče osobního vozu, který předjížděla dodávka. „Utrpěl stresovou reakci,“ dodal Georgiev.

Policie pátrá po řidiči osobního vozu, který vyjížděl z vedlejší silnice. „Zatím víme jen, že šlo o auto modré nebo šedé barvy a jelo směrem na Frýdlant,“ dodala mluvčí policie.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat