Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Při požáru chaty u Prahy zemřela žena. Škoda se vyšplhala na 3,5 milionu korun

Česko

  10:36aktualizováno  15:03
Petrov (u Prahy) - Při pátečním večerním požáru chaty v Petrově u Prahy zemřela žena. Plameny způsobily škodu dva miliony korun, vyšetřování na místě dnes pokračovalo, příčinu se ale stále nepodařilo určit, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Při požáru chaty v Petrově u Prahy zemřela žena. Plameny způsobily škodu za tři a půl milionu korun. foto: ČTK

Majitel nemovitosti původně odhadl škodu na 3,5 milionu korun, došetřováním události ale byla škoda snížena na dva miliony. Hasičům se podařilo uchránit majetek zhruba za 500 tisíc korun. „Příčina je nadále v šetření, vyšetřovatel pracuje s několika variantami,“ řekl Gabriel.

Požár byl hasičům ohlášen před 17:00, velitel zásahu po příjezdu na místo vyhlásil druhý stupeň poplachu ze čtyř možných. „Oznamovatel uvedl, že na místě jsou kouřem nadýchaní zachránci ženy, která zůstala uvnitř a nereagovala na volání,“ řekl Gabriel.

Hasiči tak hledali ženu uvnitř chaty za pomoci dýchací techniky. „Hledaná osoba byla nalezena v druhém nadzemním podlaží a v nosítkách předána zdravotnické záchranné službě. Přes maximální nasazení všech zúčastněných lékař konstatoval u ženy úmrtí,“ uvedl mluvčí.

Zhruba po hodině a půl dostali hasiči požár pod kontrolu. S plameny na místě bojovalo asi 40 hasičů. Po 20:00 velitel zásahu zredukoval počet zasahujících jednotek, před půlnocí hasiči udělali závěrečný průzkum a z místa odjeli.

Autor: