5. února 2019 8:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hořící adventní věnec způsobil požár bytu v Prostějově. Hasiči evakuovali z panelového domu 25 lidí

Adventní věnec - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adventní věnec - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Prostějov Pětadvacet lidí museli v úterý po půlnoci evakuovat hasiči z panelového domu v prostějovské místní části Krasice. Důvodem byl požár vzniklý od adventního věnce, který zasáhl jádro jednoho z bytů. Při požáru se čtyři lidé nadýchali zplodin a skončili v péči záchranářů. Požár byl rychle zlikvidován. Škoda přesáhne částku 100 000 korun, informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Požáru vznikl těsně po půlnoci v druhém patře sedmipatrového domu v Moravské ulici poté, co majitelka hořící věnec vhodila do vany, která poté začala také hořet. Oheň vzápětí poškodil bytové jádro. Zároveň se zakouřil nejen byt, ale i chodby domu. „Hasiči a policisté celkově z domu evakuovali 25 lidí. Z toho čtyři osoby se nadýchaly nebezpečných zplodin hoření a skončily v péči zdravotníků,“ uvedl mluvčí hasičů.

Na místo se sjely tři jednotky hasičů. Požár se podařilo podle mluvčího hasičů rychle zlikvidovat, hasili jej i lidé před dojezdem jednotek pomocí hydrantového systému na poschodí. Obyvatelé panelového domu, kteří nepotřebovali ošetření, se po odvětrání zakouřených společných prostor vrátili do svých bytů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz