Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Prima večer odvysílá Krausovu show s Bradym, ale ve zkrácené podobě

Česko

  11:16aktualizováno  12:32
Prima neodvysílaný díl Show Jana Krause pustí na obrazovky ve čtvrtek večer. Pořad s hosty Jiřím Bradym, ministrem kultury Danielem Hermanem, zpěvačkou Annou K. a hercem Romanem Štabrňákem však neodvysílá v plné stopáži. Ta se objeví pouze na webových stránkách pořadu, plně v režii produkční společnosti.

Fotografie z neodvysílané Show Jana Krause. foto: Ministerstvo kultury ČR

Z vyjádření Primy vyplývá, že ze sestřihu show pro diváky na obrazovkách zmizí úvodní pasáž, v níž se desítky českých osobností, mimo jiné nový ředitel Knihovny Václava Havla Michal Žantovský, bývalý politici Jan Ruml a Michal Kocáb, fotograf Antonín Kratochvíl, socioložka Jiřina Šiklová či režisérka Helena Třeštíková, vyjadřují k nedávným aktivitám prezidenta Miloše Zemana.

„Vedení televize Prima odmítá tvrzení, že by cenzurovala pořad Show Jana Krause. Televize Prima by ráda odvysílala celý pořad tak, jak byl natočen. Podléhá však přísné zákonné regulaci televizního vysílání. Nelze vyloučit, že by úvodní část pořadu byla vyhodnocena RRTV (Radou pro rozhlasové a televizní vysílání - pozn. red.) jako porušení zákonné povinnosti objektivity vyváženosti,“ stojí v tiskové zprávě, kterou novinářům rozeslala mluvčí Jana Mrákotová.

PSALI JSME:

„Obecně samozřejmě na zábavní pořady objektivita a vyváženost neplatí. V nejobecnější rovině vyváženost platí pro publicistiku a zpravodajství,“ kontruje předseda RRTV Ivan Krejčí. Může se však podle něj stát, že se i zábavní pořad změní na politický „Co jsem četl, tak se to proměnilo v takovou manifestaci a možná to změnit žánr. To jsou ale opravdu spekulace. Ten pořad nikdo neviděl a neumím to posoudit na dálku. Bylo by to nezodpovědné,“ řekl pro server Lidovky.cz Krejčí.

V plné verzi na webu

Mluvčí Primy věří, že v původní podobě bude pořad zpřístupněn na webu Showjanakrause.cz. „Upozorňujeme však, že umístění plné verze na internet je zcela v režii produkce Show Jana Krause a ani nám tedy není známé, proč se tak již nestalo včera, a to i přesto, že jsme diváky na tuto možnost upozorňovali,“ konstatuje mluvčí.

Že se pořad nakonec objeví na webu, serveru Lidovky.cz potvrdila i dramaturgyně pořadu Show Jana Krause Simona Matásková: „Každý díl umisťujeme na internet. Akorát samozřejmě dodržujeme smlouvu s Primou, v které máme, že smíme umístit video až po odvysílání v televizi Prima. To znamená, že my se snažíme opravdu stoprocentně naplňovat smouvu s televizí Prima, kterou mají obě dvě strany. A tam je tahle podmínka jasně uvedená. Takže samozřejmě my se tomu nebráníme,“ upřesnila informace FTV Prima.

Fotografie z neodvysílané Show Jana Krause.
Osmaosmdesátiletý Jiří Brady.

Na to, zda tento incident ovlivní budoucí spolupráci tvůrčího týmu s televizí, zatím nedokázala odpovědět. „Mám málo informací, asi tolik jako mí kolegové, takže těžko odhadovat něco dalšího,“ řekla serveru Lidovky.cz.

Televize Prima ve středu večer vysvětlila neodvysílání posledního dílu Show Jana Krause tím, že nedostala včas finální sestřih. Ve čtvrtek dopoledne toto vysvětlení v tiskové zprávě dál rozvedla: „Jelikož poslední televizní vysílací verze byla od produkce SJK dodaná méně než 2 hodiny před vysíláním, nebylo možné v tak krátké době zaručit naplnění zákonné povinnosti objektivity a vyváženosti televizního vysílání.“

Dramaturgyně pořadu Matásková však už ve středu večer portálu Seznam Zprávy řekla, že poslední díl byl televizi Prima dodaný včas a v pořádku a že se o neodvysílání dozvěděla až z televize.

Autoři: , ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!