28. dubna 2012 13:23, aktualizováno  22:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Svatebčanka se zranila při střetu s vozem primátora Onderky, dostala pokutu

Roman Onderka, brněnský primátor. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Onderka, brněnský primátor. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

BRNO Nepříjemný začátek měl v poledne svatební obřad v Brně na Nové radnici. Při malé dopravní nehodě utrpěla zranění nohy matka nevěsty. Paradoxní je, že jí zranění způsobil svým autem brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).

Sám Onderka však nechtěl o incidentu příliš mluvit. "Ano, mohu potvrdit, že jsem nehodu měl, nic jsem nenadýchal, ale pro další odpovědi se obraťte na brněnskou policii," řekl serveru Lidovky.cz.

Primátor byl podle účastníků svatby z celé události velmi nešťastný, všem se neustále omlouval.

Matka nevěsty má zraněnou nohu
Podle svědků události primátor se svou Alfou Romeo do kontaktu s hloučkem svatebčanů dostal při tom, když se snažil vyjet ze svého radničního parkovacího místa. Ačkoli přítomní lidé zpočátku soudili, že je viníkem nehody primátor, pokutu dostala nakonec zraněná žena. 

"Žena si fotografovala svatebčany a stála při tom zády k vozovce. Udělala neopatrně několik kroků dozadu a na obrubníku zavrávorala a upadla na auto. Poranila si při tom nohu a byla odvezena do nemocnice," uvedl mluvčí brněnské policie Pavel Šváb s tím, že policie stanovila jako viníka této dopravní nehody zraněnou ženu a udělila jí blokovou pokutu. "Dechová zkouška ukázala, že řidič nepil," řekl mluvčí Šváb.

aniMiloslav Janík, hmHana Mazancová, mišMiloš Šenkýř

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.