Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Primátor Teplic Hanza z ODS bude usilovat o senátorské křeslo. Chce navázat na Kuberu

Na poslední rozloučení se zemřelým předsedou Senátu ČR a dlouholetým primátorem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na poslední rozloučení se zemřelým předsedou Senátu ČR a dlouholetým primátorem... | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

TEPLICE V doplňovacích volbách do Senátu v obvodu Teplice bude o vstup do horní komory usilovat za ODS primátor lázeňského města Hynek Hanza, řekla regionální manažerka ODS Renata Svatošová.

O místo po zemřelém Jaroslavu Kuberovi (ODS) se utká mimo jiné s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem (KSČM) nebo ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem (nezávislý s podporou Senátor 21 a TOP 09). Volby se uskuteční 27. a 28. března.

Hlavním cílem Hanzy je navázat v politice na Kuberu, jenž byl řadu let teplickým primátorem a senátorem zároveň. „Rozhodnutí kandidaturu přijmout pro něj (Hanzu) bylo velmi těžké, a to především proto, že zesnulý senátor Jaroslav Kubera byl nejen jeho dlouholetým kolegou a zároveň ‚politickým učitelem‘, ale také přítelem,“ řekl Karel Krejza, předseda regionálního sněmu ODS Ústeckého kraje.

Vítěz voleb se mandátu ujme na zbytek funkčního období Jaroslava Kubery, tedy zhruba na čtyři roky do 13. října 2024.

Kandidaturu dnes oznámila starostka Bíliny za ANO Zuzana Schwarzová Bařtipánová a starosta Duchcova Zbyněk Šimbera za ČSSD. Podporu řediteli teplického gymnázia Bergmanovi, jenž při posledních volbách postoupil s Kuberou do druhého kola, vyjádřila dnes TOP 09. Bergman se ucházel také o podporu Pirátů, tu ale nakonec získal odborník na regionální rozvoj Tomáš Tožička. Termín pro přihlášení kandidátů vyprší dnes v 16:00.

Dlouholetý teplický primátor Kubera zemřel nečekaně 20. ledna, bylo mu 72 let. Senátorem byl dvě desetiletí, od roku 2016 byl ve vedení horní komory, nejprve jako místopředseda a v závěru roku 2018 byl zvolen předsedou.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Advantage Consulting, s.r.o.
JEDNODUCHÉ ZÁMEČNICKÉ PRÁCE

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 23 000 - 26 000 Kč