Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Protikorupční policie úřadovala v penzionu senátora Palase. Jak na něj vydělal?

Česko

  17:01aktualizováno  17:27
PRAHA - Protikorupční policie prohledávala penzion senátora Jaroslava Palase, který byl zvolen za ČSSD. Uvedla to Česká televize.

Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) foto: Hynek GlosLidové noviny

"Mohu pouze potvrdit, že naši kriminalisté provádí úkony trestního řízení v obci Ludvíkov. Další podrobnosti však sdělit nemohu, protože právo informovat si vyhradil státní zástupce," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí protikorupční jednotky Jaroslav Ibehej. Reakci tamního žalobce Libora Malého se zatím nepodařilo získat. 

ČTĚTE TAKÉ:

Palas večer v České televizi uvedl, že si za svůj život vydělal ne miliony, ale desítky milionů korun, které řádně zdanil a dodal, že za dobu svého působení v parlamentu také získal miliony korun nezdaněných poslaneckých náhrad. Tím senátor přiznal, že zneužíval příspěvky, které mají sloužit například na cestování, telefonování či výdaje spojené s provozem kanceláře.

V minulosti se objevily nesrovnalosti v jeho majetku, protože si postavil luxusní penzión v Jeseníkách a nedokázal vysvětlit, zda na něj měl dost peněz. Stavbu, jež stojí na pozemku o velikosti více než 5 tisíc metrů čtverečních, odborníci před několika lety odhadli na nejméně 20 milionů korun. Palas si na ni údajně nemohl vydělat a původ peněz neupřesnil. Později uvedl že staví z úspor s manželkou, která se živí jako zubařka a "vydělává nadstandardně".

ČTĚTE VÍCE:

Policie už koncem roku 2012 oznámila, že zahájila zahájila trestní řízení v souvislosti se stavbou nemovitosti senátora Jaroslava Palase (ČSSD) v Ludvíkově na Bruntálsku.

„Mohu potvrdit, že policejním orgánem byly v měsíci listopadu zahájeny úkony trestního řízení v souvislosti se stavbou penziónu manželů Palasových v obci Ludvíkov. Žádné další informace v této fázi trestního řízení nebude státní zastupitelství ani policie sdělovacím prostředkům poskytovat,“ řekl v prosinci 2012  vedoucí státní zástupce Okresního státního zastupitelství v Bruntále Libor Malý.

Moravskoslezský sociálnědemokratický hejtman Jaroslav Palas tvrdil, že si na penzion se svou ženou vydělal.

Jaroslav Palas

Jaroslav Palas, bývalý komunistický poslanec, byl zvolen do Senátu v roce 2000 za ČSSD, ze které později vystoupil. Mandát mu končí v říjnu 2016. Dříve byl postupně poslancem, ministrem zemědělství a moravskoslezským hejtmanem. Působil i v dozorčí radě Českých drah, odkud ho řídící výbor odvolal kvůli případném střetu zájmů.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat