Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
20. října 2012 14:59, aktualizováno  16:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

27 vítězů voleb je známo. Do Senátu míří Okamura, Michálek i Čunek

Eliška Wagnerová, Libor Michálek, Jiří Čunek a Jaroslav Kubera postoupili do 2. kola senátních voleb. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eliška Wagnerová, Libor Michálek, Jiří Čunek a Jaroslav Kubera postoupili do 2. kola senátních voleb. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Vítězové druhého kola senátních voleb už jsou všichni známi. V Senátu poprvé usedne nezávislý kandidát Tomio Okamura i Libor Michálek (za Piráty), který uspěl ve sledovaném duelu na Praze 2. Ve vsetínské bitvě zvítězil Jiří Čunek (KDU-ČSL) a za Teplice bude v Senátu znovu Jaroslav Kubera (ODS).


Okamura porazil Stanislava Mišáka (ČSSD), Michálek s výrazným náskokem vyhrál nad Stanislavem Křečkem (ČSSD). Daleko za sebou nechal svého protikandidáta i Jiří Čunek - Jindřich Šnejdrla (ČSSD) dostal necelých 30 procent hlasů - a podobně výrazně porazil také kandidát ODS Jaroslav Kubera Jaroslava Dubského z KSČM.

Zlín

podrobný výpis
Podíl zpracovaných dat: 100.00%
Tomio Okamura
Tomio Okamura
NK
66.23%
Stanislav Mišák
MVDr. Stanislav Mišák
ČSSD
33.76%


Wagnerová v Senátu

Senátorkou za Prahu 8 bude Daniela Filipiová (ODS), která porazila Jiřího Dolejše (KSČM). Za Brno-město bude v Senátu Eliška Wagnerová (za SZ). S velkým náskokem porazila Stanislavu Slavíkovou z ČSSD.

Uspěl také nestraník za hnutí Ostravak Leopold Sulovský, který v obvodě Ostrava-město porazil Karla Sibinského (ČSSD). Senátorem za Chrudim bude Jan Veleba (nezávislý), porazil Tomáše Škaryda (ČSSD).

Senátorem za Sokolov bude Zdeněk Berka (ČSSD), který porazil komunistu Jiřího Holana. Uspěl i Berkův stranický kolega Petr Vícha, který bude v Senátu za Karvinsko. Porazil Miladu Halíkovou (za KSČM).

Sokolov

podrobný výpis
Podíl zpracovaných dat: 100.00%
Zdeněk Berka
Ing. Zdeněk Berka
ČSSD
56.68%
Jiří Holan
Mgr. Jiří Holan
KSČM
43.31%


Za Opavu půjde do Senátu Vladimír Plaček (ČSSD), který porazil občanského demokrata Václava Vlčka. V obvodu Třebíč zvítězil František Bublan (za ČSSD), porazil Josefa Zahradníčka (KSČM). 

Senátorem za Břeclav bude opět Jan Hajda (ČSSD), v boji s ním neuspěl Zdeněk Tesařík (KSČM). Komunista neuspěl ani na Rokycansku, Jiřího Valentu tam porazila Milada Emmerová (ČSSD).

Vsetín

podrobný výpis
Podíl zpracovaných dat: 100.00%
Jiří Čunek
Jiří Čunek
KDU-ČSL
72.13%
Jindřich Šnejdrla
Ing. Jindřich Šnejdrla
ČSSD
27.86%


Za Domažlice bude senátorem Jan Látka (ČSSD), který porazil občanského demokrata Rudolfa Salvetra. Za Litoměřice jde do horní komory Hassan Mezian (ČSSD), porazil Jitku Sachetovou (KSČM).

Do Senátu za Svitavy míří Radko Martínek (ČSSD), který porazil Zuzku Bebarovou Rujbrovou (KSČM). A sociální demokrat uspěl i v Mladé Boleslavi, za kterou usedne v Senátu opět Jaromír Jermář. Porazil Adolfa Beznosku z ODS.  

Töpfer poražen

Za Prahu 4 bude senátorkou Eva Syková (ČSSD). Porazila dosavadního senátora Tomáše Töpfera (ODS). Občanského demokrata Karla Šebka porazil Luděk Jeništa (za STAN) a bude tak senátorem za Benešov.

Občanský demokrat neuspěl ani v souboji v okrsku České Budějovice. Jiří Šesták (STAN) tam porazil Jana Zahradníka (ODS). Senátorem za Šumperk bude Zdeněk Brož (za KDU-ČSL). Porazil sociálního demokrata Miloslava Vlčka (ČSSD).

Náchod

podrobný výpis
Podíl zpracovaných dat: 100.00%
Lubomír Franc
Bc. Lubomír Franc
ČSSD
61.82%
Soňa Marková
Mgr. Soňa Marková
KSČM
38.17%


Ze souboje ČSSD vs. KSČM v obvodě Náchod vzešel úspěšněji dosavadní královéhradecký hejtman - sociální demokrat Lubomír Franz porazil komunistku Soňu Markovou. Kandidát ODS Tomáš Grulich uspěl v souboji na Praze 12. Porazil sociálního demokrata Františka Adámka.

V obvodě Chomutov zvítězil v levicovém duelu Václav Homolka z KSČM. Porazil Rudolfa Kozáka z ČSSD. Kandidát ODS Jaroslav Zeman porazil v Jablonci nad Nisou sociálního demokrata Stanislava Eichlera. A posledním vítězem senátních voleb je Božena Sekaninová (ČSSD), která porazila Jaroslava Šlambora z KSČM.

spaŠárka Pálková
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!