Čtvrtek 15. dubna 2021svátek má Anastázie 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

27 vítězů voleb je známo. Do Senátu míří Okamura, Michálek i Čunek

Eliška Wagnerová, Libor Michálek, Jiří Čunek a Jaroslav Kubera postoupili do 2. kola senátních voleb. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eliška Wagnerová, Libor Michálek, Jiří Čunek a Jaroslav Kubera postoupili do 2. kola senátních voleb. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Vítězové druhého kola senátních voleb už jsou všichni známi. V Senátu poprvé usedne nezávislý kandidát Tomio Okamura i Libor Michálek (za Piráty), který uspěl ve sledovaném duelu na Praze 2. Ve vsetínské bitvě zvítězil Jiří Čunek (KDU-ČSL) a za Teplice bude v Senátu znovu Jaroslav Kubera (ODS).


Okamura porazil Stanislava Mišáka (ČSSD), Michálek s výrazným náskokem vyhrál nad Stanislavem Křečkem (ČSSD). Daleko za sebou nechal svého protikandidáta i Jiří Čunek - Jindřich Šnejdrla (ČSSD) dostal necelých 30 procent hlasů - a podobně výrazně porazil také kandidát ODS Jaroslav Kubera Jaroslava Dubského z KSČM.

Zlín

podrobný výpis
Podíl zpracovaných dat: 100.00%
Tomio Okamura
Tomio Okamura
NK
66.23%
Stanislav Mišák
MVDr. Stanislav Mišák
ČSSD
33.76%


Wagnerová v Senátu

Senátorkou za Prahu 8 bude Daniela Filipiová (ODS), která porazila Jiřího Dolejše (KSČM). Za Brno-město bude v Senátu Eliška Wagnerová (za SZ). S velkým náskokem porazila Stanislavu Slavíkovou z ČSSD.

Uspěl také nestraník za hnutí Ostravak Leopold Sulovský, který v obvodě Ostrava-město porazil Karla Sibinského (ČSSD). Senátorem za Chrudim bude Jan Veleba (nezávislý), porazil Tomáše Škaryda (ČSSD).

Senátorem za Sokolov bude Zdeněk Berka (ČSSD), který porazil komunistu Jiřího Holana. Uspěl i Berkův stranický kolega Petr Vícha, který bude v Senátu za Karvinsko. Porazil Miladu Halíkovou (za KSČM).

Sokolov

podrobný výpis
Podíl zpracovaných dat: 100.00%
Zdeněk Berka
Ing. Zdeněk Berka
ČSSD
56.68%
Jiří Holan
Mgr. Jiří Holan
KSČM
43.31%


Za Opavu půjde do Senátu Vladimír Plaček (ČSSD), který porazil občanského demokrata Václava Vlčka. V obvodu Třebíč zvítězil František Bublan (za ČSSD), porazil Josefa Zahradníčka (KSČM). 

Senátorem za Břeclav bude opět Jan Hajda (ČSSD), v boji s ním neuspěl Zdeněk Tesařík (KSČM). Komunista neuspěl ani na Rokycansku, Jiřího Valentu tam porazila Milada Emmerová (ČSSD).

Vsetín

podrobný výpis
Podíl zpracovaných dat: 100.00%
Jiří Čunek
Jiří Čunek
KDU-ČSL
72.13%
Jindřich Šnejdrla
Ing. Jindřich Šnejdrla
ČSSD
27.86%


Za Domažlice bude senátorem Jan Látka (ČSSD), který porazil občanského demokrata Rudolfa Salvetra. Za Litoměřice jde do horní komory Hassan Mezian (ČSSD), porazil Jitku Sachetovou (KSČM).

Do Senátu za Svitavy míří Radko Martínek (ČSSD), který porazil Zuzku Bebarovou Rujbrovou (KSČM). A sociální demokrat uspěl i v Mladé Boleslavi, za kterou usedne v Senátu opět Jaromír Jermář. Porazil Adolfa Beznosku z ODS.  

Töpfer poražen

Za Prahu 4 bude senátorkou Eva Syková (ČSSD). Porazila dosavadního senátora Tomáše Töpfera (ODS). Občanského demokrata Karla Šebka porazil Luděk Jeništa (za STAN) a bude tak senátorem za Benešov.

Občanský demokrat neuspěl ani v souboji v okrsku České Budějovice. Jiří Šesták (STAN) tam porazil Jana Zahradníka (ODS). Senátorem za Šumperk bude Zdeněk Brož (za KDU-ČSL). Porazil sociálního demokrata Miloslava Vlčka (ČSSD).

Náchod

podrobný výpis
Podíl zpracovaných dat: 100.00%
Lubomír Franc
Bc. Lubomír Franc
ČSSD
61.82%
Soňa Marková
Mgr. Soňa Marková
KSČM
38.17%


Ze souboje ČSSD vs. KSČM v obvodě Náchod vzešel úspěšněji dosavadní královéhradecký hejtman - sociální demokrat Lubomír Franz porazil komunistku Soňu Markovou. Kandidát ODS Tomáš Grulich uspěl v souboji na Praze 12. Porazil sociálního demokrata Františka Adámka.

V obvodě Chomutov zvítězil v levicovém duelu Václav Homolka z KSČM. Porazil Rudolfa Kozáka z ČSSD. Kandidát ODS Jaroslav Zeman porazil v Jablonci nad Nisou sociálního demokrata Stanislava Eichlera. A posledním vítězem senátních voleb je Božena Sekaninová (ČSSD), která porazila Jaroslava Šlambora z KSČM.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Tudy ne, přátelé! Příběh dvou turbínových lokomotiv Škoda byl plný řevu a ohně

Turbínová lokomotiva Škoda typ 1 TLo (označení lokomotivní řady ČSD podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lokomotivy se spalovací turbínou se v padesátých letech zdály být docela dobrý nápad. I v plzeňské Škodovce jeden typ...