1. července 2013 17:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Milovická radnice už nechce mluvit o paterčatech. Bojí se rasismu

Třiadvacetiletá Alexandra Kiňová z Milovic a její druh Antonín Kroščen se 6. června v Praze zúčastnili brífinku ke zdravotnímu stavu narozených miminek.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Třiadvacetiletá Alexandra Kiňová z Milovic a její druh Antonín Kroščen se 6. června v Praze zúčastnili brífinku ke zdravotnímu stavu narozených miminek. | foto: ČTK

MILOVICE Bydlení pro první česká paterčata z Milovic na Nymbursku je už připraveno. Matka dětí dostala od města větší byt, radnice se už ale kvůli obavám z vyhrožování a rasismu nechce k tématu vyjadřovat, řekla místostarostka Milovic Marcela Říhová (TOP 09). Také matka trvá na rozhodnutí děti veřejnosti neukazovat. Setkala se už totiž se závistí a rasistickými narážkami kvůli příslušnosti k romské komunitě.

Byt je připraven a předán rodině. Z důvodu možného vyhrožování a kvůli obavám před rasismem k tomu "už nebudu vydávat žádné prohlášení," řekla Říhová. Z bytu 1+1 se bude maminka s paterčaty, partnerem a pětiletým synem stěhovat do 3+1. Paterčata i jejich matka Alexandra Kiňová jsou podle Říhové v pořádku.

O pomoci Milovic čtěte zde:

V úterý oslaví paterčata měsíc. Deniel, Michael a Alex se dnes přestěhovali z inkubátorů na společný pokoj s maminkou. Martin a Terezka v inkubátorech zatím zůstanou, ještě by nezvládli termoregulaci, ale možná už ve středu se přesunou do vyhřívaných lůžek a příští týden na společný pokoj s matkou a sourozenci.

Na svět přišly děti císařským řezem 2. června v pražské podolské porodnici. Domů by podle matčiny mluvčí Kláry Vítkové Rulíkové mohla jít početná rodina zhruba v polovině července, pokud vše půjde nadále dobře.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.