Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ráno mrzlo. Nejchladněji bylo na Šumavě, šlo o nejnižší teplotu za 34 let

Česko

  8:03
Praha - Pondělní ráno bylo na několika místech v Česku rekordně chladné. Nejchladnější ráno pro 13. červenec v historii měření v pondělí zaznamenali v Brodě nad Dyjí, Průhonicích, Žatci, Doksanech a na Sněžníku. Teploty se pohybovaly většinou kolem pěti stupňů Celsia. Nejchladněji bylo na Šumavě, kde na Kvildě - Perle v Jezerní slati teplota klesla 3,5 stupně pod bod mrazu.

Východ slunce foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Do půlky srpna se bude střídat chladnější a teplejší počasí. Tropy meteorologové nečekají

Jde o nejnižší teplotu pro tento den za 34 let měření na této stanici. Český hydrometeorologický ústav to uvedl na facebooku.

Pondělní ráno bylo podobně chladné jako nedělní, kdy teploty rovněž klesly pod nulu. V pondělí bylo v celorepublikovém průměru ještě chladněji, a to zejména kvůli tomu, že se nevytvořilo takové množství mlh jako v neděli. Teplota se pohybovala většinou mezi devíti a pěti stupni.

V pátek přitom Česko zažilo zatím nejteplejší den letošního roku a na šesti místech padly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Brodě nad Dyjí, kde meteorologové naměřili 34,2 stupně. V sobotu se prudce ochladilo. Nedělní ráno bylo mrazivé, nejchladněji bylo v Krušných horách, ale i na Šumavě. Slabě mrzlo i na Jizerce.

Autor:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...