Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
25. května 2015 16:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rath vs. čtenáři: Jsem hračkou v rukou ovládaných sadistickým mozkem

David Rath přichází ke Krajskému soudu v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rath přichází ke Krajskému soudu v Praze. | foto: ČTK

PRAHA  Budu odsouzen bez důkazů, odhadl v on-line rozhovoru se čtenáři serveru Lidovky.cz David Rath obžalovaný z rozsáhlé korupce. Soud, jehož závěr aktuálně brzdí výměna Rathových advokátů, opět označil za nespravedlivý. Soudce Roberta Pacovského expolitik podle svého tvrzení nechce znevěrohodnit, činí tak podle něj sám.

Čtenáři Rathovi poslali přes 140 otázek a vzkazů, exhejtman odpovídal přes hodinu, řadě nepříjemných dotazů se však vyhnul. Server Lidovky.cz vybral ty nejzajímavější, které Rath nepřešel mlčením. 

CELÝ ON-LINE ROZHOVOR S DAVIDEM RATHEM NAJDETE ZDE

Proč ze sebe děláte takového kašpara ? Nejste schopen ani základní sebereflexe, že krást se nemá a zloděj patří do vězení?
Když někdo někomu něco ukradne, tak někomu něco schází. V této kauze škoda nikomu nevznikla a nikdo není poškozený. To je prokázáno. Bohužel mediální masáž vymyla mozky tak, že mnoho lidí žije v představě, že se kradlo...Nekradlo.

Sdělil jste, že advokát Pacovský od vás získal citlivé informace pro obhajobu. Naznačil jste, že by je mohl předat soudci. Mohl byste sdělit, které informace - za předpokladu že jste 100% nevinný - jsou natolik citlivé, že by je soudce nesměl znát? Nenapadá mne zhola nic. Pokud byste byl vinen, chápal bych to. Pak skutečně existují citlivé informace, které musí zůstat mezi advokátem a klientem. Ale jste-li nevinný, opravdu mne nenapadá ani jeden údaj, který byste měl před soudcem tajit.
Tento soud neuvažuje logicky, ale podle předchozího zadání a společenské poptávky. Tudíž je lhostejně, zda jsem nevinný, budu odsouzen přes to a bez důkazů. Úkol zní jasně...Obhájce dr. Pacovský dostal mnoho informací o taktice obhajoby, které jsou jen věcí obhajoby a mohou být zneužity.

Už jste přemýšlel o tom, že byste, až se vrátíte z vězení, kandidoval na prezidenta ČR?
Narážíte na to, že jsme bizarní stát, kde prezidenti prošli kriminály, nebo byli odsouzeni k trestu smrti - T.G.M. Je to důkaz jisté národní zvrhlosti. Prostě rádi tu lidi zavíráme a když se zjistí, že vlastně nejsou tak hrozní, tak je máme za prezidenty... Nemám chuť se na této zvrhlosti podílet.

Opravdu jste přesvědčený o své nevině, nebo jste jen dotčen tím, že zrovna vás nachytali a jste souzen, zatímco o jiných se společnost nedozvěděla a nikdy se tak nedostanou před soud a nebudou potrestání? Jde Vám skutečně o vaši nevinu a očištění, nebo něco jiného? Proč má člověk věřit někomu, kdo se snaží znevěrohodnit svého soudce, namísto předložení jasných důkazů, které vyvrátí jeho vinu?
Důkazy byly předloženy, ale je mi jasné, že jsou ignorovány. Já soudce nechci znevěrohodnit, on tak činí sám - pokuta za nezákonné zveřejnění mých osobních údajů, zrušení jím rozhodnuté nezákonné vazby, zvláštní angažmá jeho strýce a bratrance... Ani jediné jsem neudělal já, já si jen dovoluji na to upozornit.

Vážený pane Rathe, skutečně jste nevěděl, že v krabici od vína nesete peníze?
Nevěděl a důkazem jsou mi odposlechy, tedy ta část, kterou někdo na začátku vystřihnul a na nátlak obhajoby se posléze objevila, ale to už byly noviny měsíce plné těch správných interpretací a upravených informací.

Jako politika jsem Vás nemohl vystát, ale sledovat, jak se Vám daří vyběhnout s českou justicí, je nesmírně zajímavé, obdivuhodné a poučné.
Já s nikým nevybíhám..., já jen chci, aby tu probíhal spravedlivý proces a ne předem připravené divadlo s cílem mít exemplární případ. Exemplární případy jsou totiž důkazem selhání celého systému, přiznání neschopnosti věcem klidně a profesionálně čelit a nahrazuje se to hysterií, kdy jednoho ukřižuji a tisíc horších se tomu směje. Opilý kluk na chodníku zabije děvče a uteče, dostane 6 let, myslivec omylem zastřelí spícího trempa a dostane podmínku. V mé kause nikdo není poškozený, škoda nevznikla nikomu a navrženy jsou tresty 7,5 - 10 let? To o něčem vypovídá. Určitě ne o spravedlnosti.

Kdy promluvíte o korupčním pozadí ČSSD? Netvrďte mi, že je tam vše krystalicky čisté. Zajisté jste měl k mnohým informacím přístup.
Jistě, mám mnoho informací, ale proč bych měl škodit ČSSD? Nemám pocit, že by ostatní byli lepší, navíc současná oligarchizace je bagrem ve srovnání s lopatičkou tradičních stran. To co se vlastně okolo financování stran dělo dřív, bylo legrační oproti systému co se zrodil. Fakt smekám.

Jaké to je být demonstrativní ukázkou moci státních zástupců, kteří nově provádějí puče a dokazují si svoje schopnosti tím, že naprosto neadekvátními prostředky a nasazením bojují o své nové místo v systému?
Nic příjemného to není, být hračkou v něčích rukou. Navíc v rukou, které mnohdy ovládá sadistický mozek.

David Rath čelí obvinění z korupce

David Rath čelí obvinění z korupce

Opravdu chcete, aby vás zastupoval advokát, který vás zastupovat nechce?

Pokud myslíte dr. Pacovského, tak ten mi v této mé kauze nabídl pomoc a doposud mi nevysvětlil, proč se následně rozhodl jinak...Jen bych rád věděl, co za tím skutečně je.

Pane doktore, proč se nepřiznáte? Přece vám musí být jasné, že za to lhaní skončíte v pekle.
V pekle skončí ti, co někomu ublížili, jedno z jakých pohnutek, třeba i těch, že hájili momentální zákon (to hájili náckové, bolševici, inkvizitoři...). Zásada je nikomu neublížit, té se snažím držet. Já mám v tomto ohledu svědomí čisté.

Dobrý den, otázka: Cítíte se být dobrým občanem a otcem?
Jaký jsem otec nevím, nikdy jsem neměl ambici být dobrým občanem, ale dobrým člověkem, to je rozdíl. Dobrý občan Třetí říše, nebo ČSSR... nikdy nebyl můj cíl. Dobrý člověk druhým neškodí, ale pomáhá, nehledě na to jaký režim mu stojí za zády. Dobrý občan je vždy služebník režimu.

ogoOndřej Golis
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.