22. srpna 2012 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rath má smůlu. "Jeho" Středočeši mu s miliony na kauci nepomohou

David Rath mluvil zhruba tři čtvrtě hodiny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rath mluvil zhruba tři čtvrtě hodiny. | foto: ČTK

PRAHA K Davidu Rathovi mají blízko, dokonce uvažovali, že mu nabídnou čestné místo na kandidátce krajských voleb. V čele hnutí Středočeši2012.cz stojí jeho spolupracovníci, kandiduje za něj Rathova manželka. Peníze na 14milionovou kauci mu ale sehnat nepomohou.

Soudce jednou z nejvyšších kaucí v české historii Ratha zaskočil. Jeho obhájce Adam Černý uvedl, že rodina nemá šanci dát peníze dohromady a bezradný Rath neví, co si počít.

ČTĚTE TAKÉ:


Jednou z jeho nadějí mohlo být politické hnutí Středočeši2012.cz, které do podzimních voleb povede Rathova bývalá mluvčí Berill Mascheková, založil ho starosta Rathových domovských Hostivic Jaroslav Kratochvíl a bude za něj kandidovat i Rathova manželka Eva. Jenže i podle nich je nereálné takovou sumu sehnat, třeba formou sbírky. Proto o ní ani neuvažovali.

Částka je nereálná

"Ta částka je tak vysoká, že je nereálné, i kdybychom sbírku uspořádali, sehnat tak velké peníze. Čtrnáct milionů za čtrnáct dnů je moc, to je nereálné," řekla serveru Lidovky.cz Mascheková.

Další Rathovu naději představovala třicítka lidí, kteří se za něj u soudu zaručili svým podpisem. Mezi nimi je třeba poslanec Jiří Šlégr, senátor Vladimír Dryml nebo poslanec Stanislav Huml. Ani ti však kvůli osmiciferné kauci do kapsy sahat nehodlají.

Pokud se tak odněkud nevynoří Rathův bohatý příznivec ochotný ručit za něj, zbývá jen jediné: podat proti výši kauce protest. I kdyby nakonec peníze dohromady dal, nemá Rath vyhráno. Soud by pak jeho propuštění projednával 3. září. 

ogoOndřej Golis

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.