Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Koronavirem je nakažený i ředitel České pošty. Věřím, že vše dobře dopadne, napsal Knap

Ředitel České pošty Roman Knap ukazuje leták o koronaviru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel České pošty Roman Knap ukazuje leták o koronaviru | foto:  Petr Topič, MAFRA

Praha V nejvyšším vedení České pošty se objevila nákaza koronavirem, nemocný je i generální ředitel Roman Knap. Ten informace médií o svém nakažení potvrdil na Twitteru. Nyní je firma v režimu krizového řízení, funguje ale bez problémů.

„Po čase vás opět zdravím, tentokrát z domova z postele. Spekulace v médiích jsou pravdivé, bohužel se koronavirus potvrdil i ve vedení naší firmy. Můj kolega byl pozitivně testován, poté byla nákaza potvrzena i u mě. Věřím, že vše dobře dopadne,“ napsal Knap na Twitteru pošty. 

Již před dvěma dny se objevila informace o koronaviru v jednom z útvarů v pražské centrále a právě i v nejvyšším managementu.  „Nákaza byla potvrzena i v top managementu firmy. Konkrétní jména lidí ani jejich počty sdělovat nebudeme,“ uvedla tehdy pošta.

Podle mluvčího Matyáše Vitíka podnik postupuje v souladu s pokyny pražské hygienické stanice a dané kanceláře jsou dezinfikovány. 

„Na České poště funguje tři týdny krizový štáb a jeho pracovní skupiny, pohybuje se v krizovém řízení podle jasných pravidel a společnost funguje,“ dodal mluvčí. Management se věnuje pouze opatřením vůči koronaviru a nezbytné agendě. To vše na home office s minimalizaci jakéhokoli osobního kontaktu.

Česká pošta zaměstnává téměř 29 000 lidí a provozuje 3200 poboček. V souvislosti s šířením nákazy nového typu koronaviru podnik zavřel 124 poboček. Nejvíc ve středních Čechách včetně Prahy a Olomouckém kraji. 

Firma upravila i jejich otevírací dobu, zavírat budou pobočky nejpozději v 16 hodin. Mezi 10 a 12 je přístup do poboček vyhrazen pouze pro lidi starší 65 let.

,
Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...