7. dubna 2014 7:00, aktualizováno  17:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Revizoři nechtěli pustit turisty s jízdenkou, před příjezdem policie zmizeli

Jeden z revizorů, který asijské turisty kontroloval. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z revizorů, který asijské turisty kontroloval. | foto: Dušan Spáčil

PRAHA V metru chtěl pomoct turistům, které kontrolovali revizoři. Ač cizinci jízdenku ukázali, měli problémy. Po slovní přestřelce měla spor rozsoudit policie, ale před jejím příjezdem kontroloři zmizeli. Nepříjemnou zkušenost popisuje na svém facebookovém profilu Dušan Spáčil. Podle mluvčího Dopravního podniku Jiřího Štábla žádná stížnost k tomuto incidentu nepřišla, proto nebyl zatím nikdo potrestán.

Minulou středu jel Spáčil metrem po Praze, když se stal na nástupišti ve stanici Malostranská svědkem situace, kdy revizor hrubým způsobem kontroloval pár zahraničních turistů. Když viděl, že postarší dvojice s kufry nerozumí, co se děje, oslovil je a nabídl se s překladem.

Turisté mu sdělili, že jim kontrolor vzal jízdenky. Když jim pan Spáčil vysvětlil, že asi nebyly platné, namítli, že si je koupili v automatu na Můstku. Předem si prý v angličtině přečetli ceny jízdného a pochopili z toho, že lístek za 18 Kč na 2 zastávky bude dostačující. "Tak co je za problém?" ptali se.

Jízdenky, které revizoři turistům nejprve zabavili a pak zase vrátili.

Jízdenky, které revizoři turistům nejprve zabavili a pak zase vrátili.

Fotit se nechtěli

"Po chvíli přišel druhý revizor, ještě arogantnější a prohlásil, ať je nezdržuji od práce," tvrdí Spáčil. To odmítl a po další slovní výměně mu jeden z revizorů pohrozil, že zavolá policii, která ho zadrží "za to, že jim brání ve výkonu služby."

S tím Dušan Spáčil souhlasil. Po eskalátorech pak všichni vyjeli ke kabině dozorčího ve stanici, kde si kontroloři zatelefonovali. Při čekání si chtěl oba muže vyfotit na mobil, což je rozčílilo ještě víc.

Když se pan Spáčil vrátil k turistům stojícím opodál, zeptali se ho, jestli už mohou odejít. Po chvíli však s překvapením zjistili, že oba revizoři nenápadně zmizeli za stříbrnými dveřmi ve vestibulu metra. Spáčil příběh zveřejnil na svém facebookovém profilu a okamžitě sklidil velký ohlas.

Zatím bez trestu

"S oběma pány byl zmiňovaný případ projednán. V tuto chvíli nelze přistoupit k žádnému postihu vzhledem k tomu, že neexistuje oficiální stížnost, kterou by Dopravní podnik vůči chování těchto dvou přepravních kontrolorů obdržel," řekl mluvčí pražského Dopravního podniku Jiří Štábl serveru Lidovky.cz a doplnil, že ale případ není uzavřen. "Pokud se potvrdí neoprávněné chování zmiňovaných přepravních kontrolorů, budou vůči nim přijata konkrétní opatření," řekl ještě Štábl.

Falešnou pokutou až k exekuci

Není to poprvé, co se revizoři zachovali přinejmenším problematicky. V březnu tohoto roku definitivně vyhrál Ondřej P. soudní spor s pražským revizorem, který mu v roce 2008 vypsal falešnou pokutu a přivedl ho až k exekuci (Více čtěte ZDE).

Na kontrolora podali cestující už v minulosti kvůli jeho agresivitě více stížností. Obvodní soud pro Prahu 8 mu uložil podmíněný trest a povinnost uhradit soudní náklady a exekuci spojenou s pokutou. Před několika dny navíc Dopravní podnik v Praze rozhodl, že muž dostane výpověď.

mlMatěj Ludvík
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Hra o trůny je jedním z nejvíce nelegálně stahovaných seriálů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

Hra o trůny je jedním z nejvíce nelegálně stahovaných seriálů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Hra o trůny je jedním z nejvíce nelegálně stahovaných seriálů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

OVĚŘENO: Jak zatočit jednou provždy s chřipkou?
OVĚŘENO: Jak zatočit jednou provždy s chřipkou?

Nachlazení a chřipka mají podobné příznaky, ale jejich léčba se liší. Jak zvládnout rýmu a chřipku u dětí?