Středa 24. února 2021svátek má Matěj 1 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Revizoři nechtěli pustit turisty s jízdenkou, před příjezdem policie zmizeli

Jeden z revizorů, který asijské turisty kontroloval. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z revizorů, který asijské turisty kontroloval. | foto: Dušan Spáčil

PRAHA V metru chtěl pomoct turistům, které kontrolovali revizoři. Ač cizinci jízdenku ukázali, měli problémy. Po slovní přestřelce měla spor rozsoudit policie, ale před jejím příjezdem kontroloři zmizeli. Nepříjemnou zkušenost popisuje na svém facebookovém profilu Dušan Spáčil. Podle mluvčího Dopravního podniku Jiřího Štábla žádná stížnost k tomuto incidentu nepřišla, proto nebyl zatím nikdo potrestán.

Minulou středu jel Spáčil metrem po Praze, když se stal na nástupišti ve stanici Malostranská svědkem situace, kdy revizor hrubým způsobem kontroloval pár zahraničních turistů. Když viděl, že postarší dvojice s kufry nerozumí, co se děje, oslovil je a nabídl se s překladem.

Turisté mu sdělili, že jim kontrolor vzal jízdenky. Když jim pan Spáčil vysvětlil, že asi nebyly platné, namítli, že si je koupili v automatu na Můstku. Předem si prý v angličtině přečetli ceny jízdného a pochopili z toho, že lístek za 18 Kč na 2 zastávky bude dostačující. "Tak co je za problém?" ptali se.

Jízdenky, které revizoři turistům nejprve zabavili a pak zase vrátili.

Jízdenky, které revizoři turistům nejprve zabavili a pak zase vrátili.

Fotit se nechtěli

"Po chvíli přišel druhý revizor, ještě arogantnější a prohlásil, ať je nezdržuji od práce," tvrdí Spáčil. To odmítl a po další slovní výměně mu jeden z revizorů pohrozil, že zavolá policii, která ho zadrží "za to, že jim brání ve výkonu služby."

S tím Dušan Spáčil souhlasil. Po eskalátorech pak všichni vyjeli ke kabině dozorčího ve stanici, kde si kontroloři zatelefonovali. Při čekání si chtěl oba muže vyfotit na mobil, což je rozčílilo ještě víc.

Když se pan Spáčil vrátil k turistům stojícím opodál, zeptali se ho, jestli už mohou odejít. Po chvíli však s překvapením zjistili, že oba revizoři nenápadně zmizeli za stříbrnými dveřmi ve vestibulu metra. Spáčil příběh zveřejnil na svém facebookovém profilu a okamžitě sklidil velký ohlas.

Zatím bez trestu

"S oběma pány byl zmiňovaný případ projednán. V tuto chvíli nelze přistoupit k žádnému postihu vzhledem k tomu, že neexistuje oficiální stížnost, kterou by Dopravní podnik vůči chování těchto dvou přepravních kontrolorů obdržel," řekl mluvčí pražského Dopravního podniku Jiří Štábl serveru Lidovky.cz a doplnil, že ale případ není uzavřen. "Pokud se potvrdí neoprávněné chování zmiňovaných přepravních kontrolorů, budou vůči nim přijata konkrétní opatření," řekl ještě Štábl.

Falešnou pokutou až k exekuci

Není to poprvé, co se revizoři zachovali přinejmenším problematicky. V březnu tohoto roku definitivně vyhrál Ondřej P. soudní spor s pražským revizorem, který mu v roce 2008 vypsal falešnou pokutu a přivedl ho až k exekuci (Více čtěte ZDE).

Na kontrolora podali cestující už v minulosti kvůli jeho agresivitě více stížností. Obvodní soud pro Prahu 8 mu uložil podmíněný trest a povinnost uhradit soudní náklady a exekuci spojenou s pokutou. Před několika dny navíc Dopravní podnik v Praze rozhodl, že muž dostane výpověď.

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Tudy ne, přátelé! Příběh dvou turbínových lokomotiv Škoda byl plný řevu a ohně

Turbínová lokomotiva Škoda typ 1 TLo (označení lokomotivní řady ČSD podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lokomotivy se spalovací turbínou se v padesátých letech zdály být docela dobrý nápad. I v plzeňské Škodovce jeden typ...