Sobota 17. dubna 2021svátek má Rudolf 6 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Se zpackanou dotací nemám nic společného, tvrdí Richter

Milan Richter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Richter | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS) i radní a kmotr Tomáš Hrdlička (ODS) odmítají, že mají cokoliv společného se zakázkou, při které Vysoké škole finanční a správní městská část bez výběrového řízení přihrála zakázku na vzdělávání pro znevýhodněné skupiny. Jak informoval server Lidovky.cz, oba mají ke škole velmi blízko.

Na případ upozornil Nejvyšší kontrolní úřad, podle něhož Praha 10 zrušila výběrové řízení a následně přiklepla zakázku lektorům Vysoké školy finanční a správní, tedy instituce, v jejíž správní radě seděl dnešní starosta městské části Milan Richter a kde podezřele rychle vystudoval radní Prahy 10 Tomáš Hrdlička.

ČTĚTE TAKÉ:


Richtera se server Lidovky.cz pokoušel kontaktovat již v pondělí, vyjádřil se však až o den později. "V době, kdy se schvaloval tento projekt, jsem nebyl v exekutivě Prahy 10. Správní rada školy se tímto projektem nikdy nezabývala," hájí se.

A ruce pryč od problematického projektu dává i Hrdlička. "Jediný projekt Prahy 10 a VŠFS, který jsem vymyslel a následně prosadil, byl projekt na stipendijní vzdělávání, ubytování a zapojení do procesu pro děti z dětských domovů. O žádném jiném nevím," tvrdí.

Praha 10 nicméně kvůli nevypsání výběrového řízení musela vrátit magistrátu dotaci, oproti vysoutěžené ceně navíc Vysoké škole finanční a správní za projekt málem zaplatila přes 300 tisíc korun navíc. Ani to však Richter nepřipouští. "K vaší otázce, že Praha 10 málem přišla o 300 tisíc, konstatuji, že to je stejné, že jste za tento článek málem obdržel Pullitzerovu cenu," vzkázal.

Jeho slova však vyvrací Nejvyšší kontrolní úřad, který ve zprávě z konntroly evropských dotací konstatuje, že Praha 10 "zrušila výběrové řízení a následně neprovedla náhradní výběrové řízení, ale přímo oslovila dodavatele služeb – čtyři lektory Vysoké školy finanční a správní – a uzavřela s nimi dohody o pracovní činnosti ve výši 762 400 Kč včetně DPH. Nabídnutá cena (446 249 korun) vyloučeného uchazeče byla nižší než uzavřené dohody."

Reakce Milana Richtera

Vážený pane redaktore, 
v době, kdy se schvaloval tento projekt, jsem nebyl v exekutivě Prahy 10. Správní rada školy se tímto projektem nikdy nezabývala. S ohledem na váš článek z dneška (z úterý, pozn. red.) na Lidovky.cz konstatuji, že pravděpodobě postupujete tendenčně, protože tento článek je plný lží a totálních nepravd. Na VŠFS jsem nestudoval a slečna Kuchařová tam nezískala žádný diplom! Již jsem vyhrál jeden soud ohledně svého vzdělání s p. C. Svobodou! Nechci vyhrávat další. K vaší otázce, že Praha 10 málem přišla o 300 tisíc, konstatuji, že to je stejné, že jste za tento článek málem obdržel Pullitzerovu cenu.

P.S. Prosím o uveřejnění této reakce v plném rozsahu.

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Otestováno dětmi: Disneyho kniha známých 5minutových pohádek
Otestováno dětmi: Disneyho kniha známých 5minutových pohádek

Jestli hledáte milou knížku plnou barevných obrázků pro své děti, pak je právě tahle ideální. Hodí se pro školkové děti, ale i pro mladší školáky,...