28. srpna 2018 15:25, aktualizováno  21:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič autobusu napadl muže, který na něj troubil kvůli špatnému parkování

Incident mezi řidičem autobusu a řidičem osobního auta na Karlově náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Incident mezi řidičem autobusu a řidičem osobního auta na Karlově náměstí. | foto: Twitter.com/cermak

PRAHA V úterý kolem jedné hodiny došlo na Karlově náměstí v Praze ke konfliktu mezi dvěma řidiči městské hromadné dopravy a řidičem automobilu. Jeden z řidičů autobusu fyzicky napadl muže, který na něj troubil.

Podle jednoho ze svědků události zaparkoval autobus městské hromadné dopravy na Karlově náměstí nevhodně. Tím pádem mělo za ním jedoucí auto problém projet. Muž, který seděl za jeho volantem, proto asi minutu „trochu provokativně“ troubil, uvedl svědek, který si nepřál být jmenován.

V reakci na to řidič autobusu vystoupil a začal se s mužem za volantem dohadovat. Následně došlo i na fyzické násilí. Poté, co řidič automobilu otevřel dveře vozu, jej zaměstnanec Dopravního podniku Hlavního města Prahy (DPP) napadl. Potyčka trvala jen krátce, řidiče od rvačky odradil kolega. Video z incidentu sdílel na svém twitterovém účtu novinář Miloš Čermák.

„Dopravní podnik daný případ s řidičem autobusu řádně prošetří,“ uvedla pro server Lidovky.cz mluvčí DPP Aneta Řehková.

Lidovky.cz