16. dubna 2015 13:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Stanislav Gross zemřel ve věku 45 let. Rodina žádá o klid

Stanislav Gross s manželkou Šárkou v roce 2002 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanislav Gross s manželkou Šárkou v roce 2002 | foto: Radek MikčaLidovky.cz

PRAHA V noci na čtvrtek zemřel ve věku 45 let bývalý premiér Stanislav Gross, který v posledních letech bojoval s amyotrofickou laterální sklerózou. Jeho manželka Šárka Grossová za celou rodinu požádala média o pochopení a klid zejména kvůli dcerám.

„V noci na dnešek zemřel po těžké a dlouhé nemoci pan Stanislav Gross. Jménem rodiny zemřelého žádám média, aby v této těžké chvíli měla pochopení a nevystavovala rodinu a zejména děti dalšímu tlaku, který by umocnil tuto těžkou chvíli. Rodina zemřelého proto nebude poskytovat žádné další informace a vyjádření,“ stojí ve stanovisku, které serveru Lidovky.cz zaslala Šárka Grossová. 

Stanislav Gross se vzhledem k vážné nemoci v posledních letech příliš neukazoval na veřejnosti. V posledních měsících nemohl chodit ani na muzikálová představení, ve kterých účinkují jeho dcery Denisa a Natálie. Naposledy se objevil v divadle Hybernia před Vánoci loňského roku, na představení muzikálu Antoinetta - královna Francie.

Gross se léčil v soukromí. O své nemoci nechtěli on ani jeho rodina hovořit. Jeho zdravotní stav se postupně výrazně zhoršoval. Podle informací ČTK zemřel doma.

Matka Šárky Grosové řekla serveru Blesk.cz, že stav Stanislava Grosse se v poslední době velmi náhle zhoršil. “I když se všichni psychicky připravovali velmi dlouho na to, že se konec blíží, je to pro všechny velmi těžké,“ řekla.

U amyotrofické laterální sklerózy dochází k odumírání motorického neuronu, tedy centrálního i periferního. U centrálního to znamená od mozku přes míchu, u periferního jsou to periferní nervy, popsala pro server Lidovky.cz neuroložka Věnceslava Svobodová (Více čtěte ZDE

Kondolence

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA CONTROLLINGU s AJ (HR ODDĚLENÍ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 70 000 Kč