Pátek 17. ledna 2020svátek má Drahoslav 3 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rodina se v Praze přiotrávila oxidem uhelnatým, unikal z karmy

Sanitka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sanitka - ilustrační foto | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Osm lidí se před 18:30 v pražských Střešovicích přiotrávilo oxidem uhelnatým. U většiny z nich byla otrava vážná, sedm lidí proto skončilo v nemocnici. Oznámili to mluvčí policie, záchranné služby a hasičů. Jedovatý plyn zřejmě unikl z karmy, kde se může vytvořit jako zplodina hoření.

Vysoká koncentrace plynu se vytvořila v koupelně rodinného domu v ulici U Střešovických hřišť. "V domě bylo celkem osm osob, z toho dvě děti," oznámila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Čtyři lidé skončili v barokomoře

U obou dětí a dvou dospělých, včetně těhotné ženy, byla navíc otrava tak vážná, že skončili v kladenské barokomoře. Komora se používá k léčení lidí, kteří se nadýchali plynu či kouře. Podle lékařů Oblastní nemocnice Kladno se stav otrávených lepší, takže by ještě dnes mohli být propuštěni.

Na místě byli také policisté. "Propátrávali jsme interiéry, aby tam nikdo nezůstal," řekl mluvčí policie Tomáš Hulan. Dva policisté se plynu nadýchali, ale podle Hulana jim k zotavení stačily kyslíkové lahve na místě zásahu.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky
ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky

V současné době se zdá, že udržet si manželský vztah, je stále těžší. Pokud je rozvod nevyhnutelný, pomoci může mediace. Tou se zabývá Mgr. Eva Vaňková, která působí jako rozvodová mediátorka a advokátka.