29. dubna 2012 14:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Senátor za ČSSD Palas bude kandidovat za zemanovce

Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) | foto: Hynek GlosLidové noviny

MORAVA Hejtman Moravskoslezského kraje a senátor za ČSSD Jaroslav Palas bude v krajských volbách kandidovat za Stranu práv občanů - zemanovce. ČSSD mu totiž neumožnila obhájit post hejtmana za svou stranu.

Své rozhodnutí údajně oznámí po zveřejnění jména prezidentského kandidáta za ČSSD. Informaci přinesl server vaševěc.cz. Podle serveru pak již Bohuslav Sobotka nepřipustí debatu o Miloši Zemanovi jako prezidentském kandidátovi.

Serveru Lidovky.cz však Palas v neděli nebral telefon.

JAROSLAV PALAS

Jaroslav Palas je bývalý komunistický poslanec, od roku 2010 senátor za ČSSD a hejtman Moravskoslezského kraje a člen dozorčí rady Českých drah. V letech 2002 až až 2005 byl ministrem zemědělství.

V roce 2002 ve svém majetkovém přiznání uvedl úspory 200 tisíc korun, avšak v Ludvíkově na Bruntálsku údajně budoval penzion za 20 milionů. Sám Palas uvedl, že si na penzion vydělal spolu s manželkou, která provozuje dvě zubní ordinace.

aniMiloslav Janík, hmHana Mazancová

Najdete na Lidovky.cz