Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

SIAD Most - FK Jablonec 2:1

Branky: 12. Toleski, 38. Oboya - 51. Svátek z pen. Rozhodčí: Jára - Pospíšil, Teuber. ŽK: Pilař, Toleski, Webster, Oboya, Schut - Loučka, Eliáš. Diváci: 3850. Poločas: 2:0.

Most: Svoboda - Prášil, Webster, Hainault, Škoda - Andrei, Pilař (87. V. Mendy), Schut, Oboya (70. Loos) - Toleski (46. Bogdanov), Holenda.

Jablonec: Špit - Fukal, Zábojník, Homola, Loučka - Vácha, Klapka, Eliáš, Hamouz (46. Štěpán) - Svátek (79. Mičkal), Hloušek (42. Rilke).

První výhrou v sezoně se dosud poslední Most odpoutal ze sestupových pozic. Jablonec jako by výsledkové nezdary uvrhly do útlumu, pasivní hrou si vysloveně říkal o trest. A ten přišel rychle: ve 12. minutě se po Prášilově centru ještě Holenda neprosadil, ale jeho útočný parťák Toleski zblízka doklepl míč do branky. Odměny za výborný výkon se dočkal také Oboya. Rybičkou se vrhl za dalším centrem Prášila a mohl slavit první branku v české lize. Po přestávce dokázal Jablonec duel ještě zdramatizovat. Štěpán v pokutovém území trefil ruku stopera Hainaulta a sudí Jára k nevoli domácích nařídil penaltu. Svátek ji proměnil, ale na vyrovnání už jeho tým nedosáhl. Nejblíž mu byl po Fukalově hlavičce, po níž míč i s přispěním zákroku Svobody olízl jen břevno.