20. června 2019 11:48, aktualizováno  18:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

S bouřkami je nutno počítat i ve středočeském kraji. Hrozí kroupy a kvůli větru také pád stromů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Praha Bouřky ve čtvrtek odpoledne a večer zasáhnou nejen východ a jih Česka, ale i část středních Čech a Prahu. Ojediněle mohou být i silné, s krupobitím a silným větrem s nárazy o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině.

Silnými bouřkami a přívalovým deštěm je nejvíce ohrožen Olomoucký kraj a západní část Moravskoslezského kraje. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak rozšířil své předchozí upozornění na bouřky.

Aktuální upozornění platí od čtvrtečního večera do pátečních 03:00 pro všechny moravské kraje, Vysočinu, Pardubický a Jihočeský kraj, jihovýchodní okresy Středočeského kraje a Prahu.

Do čtvrtečních 21:00 je navíc v platnosti výstraha před velmi silnými bouřkami s přívalovým deštěm pro Olomoucký kraj a okresy Bruntál, Krnov a Rýmařov.

Podle meteorologů může na severu Moravy při přívalových deštích napršet až kolem 40 milimetrů srážek za půl hodiny. Lidé by si tak měli dát pozor na možné zatopení níže položených míst a rozvodnění malých toků. Na pozoru by se měli mít i před pády stromů a větví a před blesky.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!